Lawson zdyskwalifikowany z drugiego wyścigu F2, Ticktum zwycięzcą

Triumfator drugiego sprinterskiego wyścigu Formuły 2 w Monako, Liam Lawson, został wykluczony z wyników z powodu zastosowania mapy przepustnicy niezgodnej z przepisami technicznymi. Tym samym zwycięzcą został Dan Ticktum.

Kierowcy są zobowiązani do skorzystania z mapy przepustnicy na pozycji 1, co jest ustawiane za pomocą kontrolki na kierownicy. Mapa ta jest obowiązkowa podczas okrążenia formującego oraz samego startu wyścigu, dopóki samochód nie osiągnie 50 km/h.

Po wyścigu odkryto, że Lawson na starcie wyścigu skorzystał z innej mapy przepustnicy, co jest naruszeniem regulaminu technicznego, a konkretniej – Artykułu 3.6.5. Ze względu na naturę naruszenia, sędziowie zdyskwalifikowali kierowcę Hitech Grand Prix, który należy również do juniorskiego programu Red Bulla.

Zwycięzcą zatem został Ticktum z ekipy Carlin, drugie miejsce przypadło Oscarowi Piastrowi z Premy Racing, a trzecią lokatę zajął Jüri Vips z Hitech Grand Prix. Ponadto, Robert Szwarcman z Premy Racing awansował na 10. pozycję, dzięki czemu uzyskał dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie w wyścigu.

Źródło: fiaformula2.com