MotoGP 21 – recenzja ŚwiatWyścigów.pl

Rywalizacja, emocje, realizm… to wszystko oferuje najnowsza odsłona gry serii MotoGP. Poczuj się jak aktualny Mistrz Świata MotoGP – Joan Mir i spróbuj swoich sił na torach całego świata. MotoGP 21 to przygotowana przez studio Milestone gra oparta na licencji Mistrzostw Świata MotoGP. Tytuł po raz pierwszy otrzymał wsparcie polskiego wydawcy – Koch Media Poland.

Na początku wita nas grafika rodem z telewizji – fajne odświeżenie ekranu początkowego i menu głównego – mamy przed oczami zgrabne kafelki ubrane w ciekawe ujęcia z rzeczywistych wyścigów, po przejściu dalej jak w poprzednich częściach tworzymy swojego zawodnika.

Gra oferuje kilka trybów gry:

Jazda na czas – do wyboru sporo zawodników/motocykli w oficjalnych lub testowych barwach, a także torów aktualnych lub też historycznych jak np. Laguna Seca.

Pojedynczy wyścigu/Mistrzostwa – tutaj mamy dostępnych zawodników z klas MotoE, Moto3, Moto2, MotoGP, a także Red Bull Rookies Cup. Możemy skorzystać z gotowego kalendarza MotoGP 21 lub ustawić go wedle własnego uznania.

Kariera zawodnika – tutaj mamy do wyboru karierę w jednej z trzech mistrzowskich klas – Moto3, Moto2 oraz MotoGP w składach na sezon 2021 – fajnym smaczkiem jest możliwość wystartowania w niezależnym zespole, w którym możemy zmieniać barwy motocykla oraz kombinezonu, a także kontrola nad rozwojem motocykla.

Na początku (niezależnie od wybranej klasy) gra oferuje nam wybór między dwoma rodzajami kalendarza: planowanym kalendarzem na sezon 2021 oraz wersją oficjalną (ze względu na sytuacje na świecie). W porównaniu do poprzedniej wersji zrezygnowano z możliwości wystawiania swoich juniorskich zespołów w mniejszych klasach – tryb dla osób, które lubią zarządzać zespołem – moim zdaniem szkoda, że z tego zrezygnowali, ale zapewne mały procent osób z tego korzystał.

Podobnie jak w poprzednich wersjach możemy ustawić ilość sesji treningowych w których zdobywamy potrzebne punkty do rozwoju motocykla. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wyboru powrotu na tor w opcjach – albo standardowo odrodzenie się na motocyklu albo… musimy dobiec do motocykla, podnieść go i dopiero wrócić na tor – w kwestii realizmu bardzo przyjemny smaczek.

W poprzedniej edycji dodano zarzadzanie oponami, w wersji 2021 dodatkowo gracz musi zwrócić uwagę na temperaturę hamulców. Fizyka jazdy jest bardzo realistyczna – o ile możemy mówić o realizmie na padzie. Do trybu sieciowego zostały wprowadzone drobne poprawki co powinno usprawnić i tak dobrze działający już tryb multiplayer.

Słowem podsumowania, gra przyciągnie do siebie zarówno doświadczonych oraz początkujących graczy, pozycja obowiązkowa dla fanów wyścigów motocyklowych.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze