Agnieszka Wienand o nowym kasku Sebastiana Vettela

Podobnie jak w ubiegłym roku, Sebastian Vettel korzysta podczas weekendu Grand Prix Japonii z okolicznościowego malowania swojego kasku. W jego tworzeniu brała udział polska artystka Agnieszka Wienand, współpracująca ze studiem Jens Munser Designs. Przed tegorocznym wyścigiem na Suzuce rozmawiała z nią Roksana Ćwik.

Click here for English version

W zeszłym roku wielu kibiców było pod wrażeniem malowania kasku Sebastiana Vettela na rundę w Japonii. Czy spodziewała się Pani tylu reakcji?
Szczerze mówiąc nie spodziewałam się aż tylu pozytywnych reakcji. Człowiek sam patrzy na swoje prace bardziej krytycznym okiem niż inni.

Teraz również jest Pani współautorką kasku. Jakie to uczucie znów widzieć swoje prace na kasku wielokrotnego mistrza świata?
Emocje za każdym razem są ogromne – radość, zadowolenie, ulga, duma, wdzięczność… Największą satysfakcję odczuwam jednak, gdy wykonany projekt się podoba i otrzymuje pozytywne opinie.

Czy wie Pani jak na oba kaski zareagował sam kierowca?
Tak, pozytywnie.

Poprzednio elementami malowania były wiśniowe kwiaty i Karpie Koi, a tym razem?
W tym roku na kasku po raz kolejny umieściliśmy wojownika Ninja, tym razem w kolorze czerwonym. Flaga niemiecka składa się z ptaków origami, a numer 5 wykonany jest w technice składanej. Cała tematyka kasku pasuje do Grand Prix Japonii.

Skąd wzięło się u Pani zainteresowanie japońską kulturą i co jest w niej najbardziej inspirującego?
Zainteresowanie zaczęło się od momentu, kiedy dostałam książkę o malarstwie japońskim. Od tego czasu czytam sporo na temat historii, malarstwa czy architektury. Podziwiam kulturę japońską, szczególnie fascynują mnie tamtejszy styl życia i obyczaje. Polecam też kuchnię japońską.

Czy miała Pani okazję projektować wzory kasków również dla innych kierowców lub uczestniczyć w innych malarskich projektach związanych z motosportem?
Okazji jeszcze nie wykorzystałam [uśmiech]. Od wielu lat jestem fanką Sebastiana Vettela, ale gdyby było zainteresowanie ze strony innych kierowców, to bardzo chętnie. Brałam już udział w różnych konkursach na zaprojektowanie kasków, aby nie wyjść z wprawy, a także dla wygranej.

Dziękujemy za udzielenie wywiadu oraz udostępnienie zdjęć do publikacji.

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league