Agnieszka Wienand o kasku Lando Norrisa

Grand Prix Japonii po raz kolejny było okazją do zobaczenia specjalnych malowań kasku wykonanych przez Polkę, Agnieszkę Wienand. W tym roku współpracująca z Jens Munser Design nie tylko byłą autorką kasku Sebastiana Vettela, ale również Lando Norrisa.

Przed weekendem w Japonii poprosiliśmy Agnieszkę o komentarz na temat tego, jak doszło do podjęcia współpracy z młodym kierowcą McLarena: „To była zaskakująca niespodzianka dla mnie kiedy otrzymałam  wiadomość „czy mam ochotę na pomalowanie kasku dla Lando Norrisa. Bardzo się ucieszyłam, ponieważ lubię nowe wyzwania. Sam Lando widział kask pomalowany przeze mnie dla Sebastiana Vettela na Grand Prix Japonii 2017”.

Wienand przyznała, że to sam Norris skontaktował się z JMD: „Norris skontaktował się z JMD Jens Munser Design z zapytaniem czy mogłabym też zaprojektować kask dla niego… i tak się zaczęło. Najpierw była konsultacja, potem planowanie i wykonanie projektu. Dostałam od niego „wolną rękę” jeżeli chodzi o projekt. Jedyną zasada było to, że na kasku musiała być zachowana podstawowa, którą na początku sezonu wprowadziła FIA [kierowca może tylko raz w sezonie wykorzystać go „dżokera” i zmienić malowanie kasku]”.

„Podstawowy design kasku Norrisa to farba niebieska i żółta, paski przechodzące przez kask i boczne elementy kasku. Pomysłem było wbudowanie symboli japońskich w tą podstawową konstrukcję kasku. Kwiaty wiśni w różnych odcieniach niebieskiego, numer kierowcy w postaci japońskiej czwórki, po obu stronach, z tylu góra Fuji i flaga japońska w postaci czerwonego słońca. Na górnej części kasku namalowałam inicjały Norrisa w postaci japońskiej czwórki”.

Polka zdradziła również jak długo trwało malowanie kasku. Wszystko zostało namalowane ręcznie, dlatego też artystka podpisując się na kasku Brytyjczyka dodała: handmade: „Malowanie kasku trwało prawie dwa dni, użyłam ponownie farb akrylowych, które po wyschnięciu polakierowano. Reakcja Norrisa była bardzo pozytywna jak i fanów F1.  Otrzymałam wiele pozytywnych wiadomości. Bardzo mnie one ucieszyły, szczególnie od polskich fanów motorsportu orazF1 za które bardzo dziękuje.”

Co przyniesie kolejny rok?: „Zobaczymy, jest jeszcze wielu innych kierowców F1 [uśmiech]. Bardzo dziękuje za kolejny wywiad i przesyłam serdeczne pozdrowienia do Polski!”

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league