Kris Meeke: Poprawa formy moim celem w drugiej części sezonu

Lider Citroëna - Kris Meeke, który podczas wakacyjnej przerwy zgodził się na krótki wywiad z nami, przedstawia swoje cele i plany na drugą połowę sezonu w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

For English version click here

Witaj Kris. Przed nami Rajd Finlandii. Czy sądzisz, że będziesz mógł walczyć o wysokie pozycje?

Roku temu był to dobry rajd dla nas, byliśmy w stanie walczyć o czołowe pozycje i przez dwa dni znajdowaliśmy się na czele tabeli. Niestety Jari-Matti i Seb byli dla mnie zbyt mocni. Jednak to, że w ubiegłym sezonie udało mi się stanąć na podium i byłem blisko czołówki jest dla mnie zachęcające. Teraz tydzień przed Rajdem Finlandii odbędziemy testy, które pomogą nam znaleźć właściwy rytm. Mam nadzieję, że to będzie dla nas dobry rajd, to jest coś co chcemy osiągnąć.

Kilka dni temu testowałeś przed Rajdem Niemiec, a przed nami kilka asfaltowych rund. Co myślisz o potencjale swojego samochodu na asfalcie?

Myślę, że ilość rekordów w historii mówi sama za siebie odnośnie naszego potencjału na asfalcie. Spójrzmy na Loeba, który był niewiarygodnie szybki na tej nawierzchni. Jeśli chodzi o mnie, mam bardzo dobre odczucia z testów i myślę, że nasz samochód będzie mocny. Rok temu, mieliśmy szansę na wygranie tego rajdu, jednak nie udało się. W Niemczech wiele zależy od pozycji startowej oraz od pogody. Jeśli przez cały weekend będzie sucho, myślę, że możemy naprawdę wiele osiągnąć.

Czy masz jakiś konkretny cel na pozostałą część tego sezonu? Czy uda Ci się poprawić swoją pozycję w klasyfikacji generalnej?

Z pewnością poprawa mojej pozycji jest celem na drugą część sezonu. W tym roku moje tempo w Monte Carlo, Szwecji, Argentynie i Portugalii było dobre. W Polsce było trochę gorzej i myślę, że jest to wynikiem braku testów przed tą rundą. Na początku tego sezonu straciłem nieco punktów, co także miało wpływ na moją pozycję w klasyfikacji.

W ubiegłym roku zdobyliśmy wiele punktów w drugiej połowie sezonu i mam nadzieję, że w tym sezonie będzie podobnie. Myślę, że zbliżające się rundy, takie jak Finlandia, Niemcy, Australia czy Korsyka będą w porządku. Lubię tam jeździć i liczę na to, że będzie to miało odzwierciedlenie w wynikach. Mam nadzieję, że uda się tam zdobyć trochę punktów i dzięki temu poprawię moją pozycję w klasyfikacji generalnej.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league