Kim u licha są? Castrol

Castrol jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w sportach motorowych, w tym także w WTCC. Firma podkreśla swoją ścisłą współpracę z zespołem BMW, oraz SEAT-em.

Kim są?

Firma produkująca oleje i środki smarne do samochodów osobowych, ciężarowych, wyścigowych oraz motocykli. Jest częścią grupy BP, choć działa niezależnie.

Co robią?

Opracowują i produkują oleje i środki smarne do różnego typu pojazdów i o różnym zastosowaniu. Dzięki szerokiej współpracy z czołowymi producentami, ich produkty są jednymi z najlepszych w branży.

Z kim?

Od 2005 roku, czyli od wejścia do WTCC z BMW, a od tego roku z zespołem SEAT Customers Technology, który rozwiązał umowę z Repsolem.

Gdzie?

Na zderzakach oraz bocznych częściach aut BMW i SEAT, oraz na kombinezonach kierowców.

Krótko o firmie:

Założona w 1899 roku przez Sir Charlesa Cheersa Wakefielda firma C.C. Wakefield Co., później Castrol, początkowo dostarczała oleje dla kolei i przemysłu na całym świecie, później także dla londyńskich autobusów. Na początku XX wieku, firma zaczęła produkować różne rodzaje oleju dla samochodów, motocykli i aut wyścigowych. Dzięki badaniom naukowym, oleje Castol cechowały się wysoką wydajnością, oraz osiągami. Wkrótce Castrol nawiązał współprace z wieloma producentami, co zaowocowało zwiększeniem sprzedaży i jeszcze lepszymi produktami. W 1999 roku Castrol świętował stulecie działalności, a w 2001 roku został wykupiony przez BP.

Chcesz czytać więcej artykułów z cyklu Zrozumieć wyścigi? Postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze