Rusza Nürburgring 24h

Zaledwie tydzień po batalii w Le Mans, na Północnej Pętli toru Nürburgring ma miejsce kolejny słynny wyścig 24h. Spore grono kierowców będzie uczestniczyło w obu starciach.

Choć o wiele młodszy od 24h Le Mans, dla wielu kibiców wyścig w Niemczech ma podobną rangę. Powodem jest tu choćby miejsce batalii, kultowa Północna Pętla Nürburgring stanowiąca dla wielu kibiców swego rodzaju świątynię prędkości i trudności jazdy torowej.

Nie inaczej o tym torze mówią także sami kierowcy, niejeden z nich mogąc wprost porównać pętle w Niemczech i we Francji. Zaledwie tydzień po walce na Pętli de la Sarthe, na Nürburgring zobaczymy między choćby grono kierowców Porsche czy BMW, którzy tym razem będą walczyli o generalne zwycięstwo w wyścigu.

O to, od dobrych paru lat starają się tu pojazdy GT3 obecne w tutejszej klasie SP9. Trzon stanowią tu Porsche 911 GT3 R, Audi R8 LMS oraz Mercedesy-AMG GT3, jednak w walce możemy zobaczyć także takie pojazdy, jak Lexus RC-F GT3, nieczęsto widywane w wyścigach w Europie.

Niezwykle liczna klasa SP9 nie stanowi jednak większości, a jedynie początek niezwykle długiej listy startowej. Ta w tym roku liczy 160 pozycji, w której prócz GT3 znajdziemy także pojazdy GT4, TCR, rozmaite większe i mniejsze pucharówki oraz szereg prywatnych, nowych i starych pojazdów zapisanych do jednej z kilkunastu klas.

Równie rozmaita jest lista kierowców zapisanych do rywalizacji, choć tym razem nie znajdzie się na niej ani jeden Polak. Szkoda jest tym większa, że jeszcze tydzień temu polską flagę mogliśmy widzieć w batalii we Francji, choć tam lista startowa jest kilkakrotnie mniejsza.

Wyścig rozpocznie się w sobotę o 15:30.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze