Fakty ze świata GT/Endurance 15.10

Grand Prix Japonii i Petit Le Mans przyniosło sporo emocji. Prócz nich jednak, na świecie miało miejsce także kilka innych ciekawych wydarzeń. 

Nowy Mercedes ósmy w wyścigu na Nurburgring 

Nowy Merceces-AMG GT3 wziął udział w wyścigu niemieckiej serii VLN. W swoim debiucie na Nordschleife, zmodernizowana wyścigówka prowadzona przez czołowych kierowców Black Falcon zajęła ósme miejsce, ustępując sześciu załogom Pro oraz jednej Pro-Am. Co ciekawe, całe podium również zajęli kierowcy Mercedesów, przy czym kolejna załoga Black Falcon znalazła się za konkurentami z ekip Team Mann Filter i GetSpeed Performance. 

Źródło: VLN 

Zainteresowanie GT3 w Wielkiej Brytanii przerosło oczekiwania 

Niecałe dwa tygodnie po otwarciu list dla chętnych do startów w British GT, wstępnie opisane zostało już 30 z 35 miejsc. Co ciekawe, ilość zgłoszeń do czołowej kategorii GT3 wyraźnie przerosło oczekiwania organizatorów serii, przez co wiele załóg GT4 musi jak na razie poczekać na ostateczne decyzje. Te podejmą organizatorzy po zapoznaniu się ze wszystkimi zgłoszeniami, przede wszystkim w oparciu o ilość pojazdów GT3. 

Źródło: British GT 

Puchary GT Open rozdane 

Wyścigiem na torze Monza zakończył się kolejny sezon International GT Open. Bogaty w zwroty akcji finał przyniósł niemałą roszadę w klasyfikacji generalnej. Mimo przeciwności, mistrzostwo zdobyli jednak nowi w stawce Giacomo Altoè i Albert Costa kierujący Lamborghini ekipy Emil Frey Racing. W Pro-Am triumfowali Tom Onslow-Cole i Valentin Pierburg, natomiast puchar Am z rąk Andrzeja Lewandowskiego przejął Giuseppe Cipriani. W rywalizacji na Monzie Polak także był obecny, i choć w pierwszym wyścigu jego zmiennik Eliseo Martínez zrezygnował z dalszej walki po 28 okrążeniach, to w drugim zajęli oni drugie miejsce w klasie Am. 

Źródło: GT Open 

Nowa Corvette przejechała okrążenia testowe  

Przy okazji Petit Le Mans, nowa Corvette nie tylko ujawniła swoje dane techniczne, ale też potencjał na torze. Kilka okrążeń w C8.R przejechał kierowca Corvette Racing Tommy Milner, przy okazji ujawniając kibicom, jak będzie brzmieć następca niesamowitej pod tym kątem C7.R. Kibice przyznali, że nowy motor także ma swój wyjątkowy dźwięk, i że nie da się go pomylić z żadną inną jednostką napędową. 

Źródło: IMSA 

Nanni Galli 

W wieku 79 lat zmarł Giovanni “Nanni” Galli, były włoski kierowca Formuły 1. Dla fanów wyścigów długodystansowych, Galli jest jednak znany bardziej jako konkurent słynnych Fordów GT40 z końca lat 60-tych. Na torze pod Le Mans walczył on wówczas w kolejnych wersjach prototypu Alfy Romeo T33, w roku 1968 zajmując 4. miejsce w klasyfikacji generalnej i wygrywając w klasie P 2.0. Alfy niestety często nie kończyły wyścigów, przez co Galli spróbował swoich sił w F1, jednak tam Włoch nie osiągnął sukcesów. 

Źrodło: Sportscar365 

Saleen S1 GT4 w Las Vegas 

Po zaprezentowaniu pucharowej wersji swojego nowego modelu S1, powracający do wyścigów Saleen zapowiedział prezentację wersji GT4 podczas kończącej sezon imprezy w Las Vegas. Saleen zapowiedział obecność co najmniej tych pojazdów w przyszłorocznym sezonie Pirelli GT4 America, gdyż mają pojawić się w nich triumfatorzy tegorocznego pucharu Saleen 

Źródło: Saleen 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league