Wiadomości GT/Endurance 14.11

Powrót Peugeota do Endurance to z pewnością główna wiadomość ze świata GT/Endurace ostatnich dni. Prócz niej, miało jednak miejsce także kilka innych ciekawych wydarzeń. 

Szef WEC liczy na sześć pojazdów w pierwszym sezonie 

Echa planów Peugeota nie milkną, a z nimi pojawiły się kolejne wiadomości dotyczące samej serii WEC. Szef WEC Gerard Neveu po raz kolejny przyznał, że liczy na start sześciu pojazdów w nowej czołowej klasie serii w sezonie 2020-21. Prócz Toyoty i Aston Martina, miałyby to być samochody zapowiedziane przez warsztaty Glickenhaus oraz ByKolles, a także dostosowane do poziomu pojazdów Hypercar obecne prototypy LMP1 od Rebelliona i Ginetty. Na jeszcze więcej, Neveu liczy w drugim sezonie startów nowej klasy pojazdów, w której mają pojawić się marki obecnie przyglądające się rozwojowi klasy. 

Źródło: WEC 

Szanghaj może wypaść z kalendarza WEC 

Niedługo po obawach WEC z torem Interlagos pojawiły się informacje, że także Szanghaj może wypaść z kalendarza tej rywalizacji. Tym razem powodów ma być jednak kilka, z których finanse nie należą do najważniejszych. WEC chce między innymi wprowadzić wyścigi na nowe kontynenty, myśląc między innymi nad pojawieniem się na torach Kyalami w RPA czy Bend Motorsport Park w Australii, a to zmuszałoby organizatorów do eliminacji jednej z rund. Najniżej miałaby tu stać właśnie ta w Chinach, i to ona mogłaby zniknąć pierwsza, zastąpiona przez rywalizację na nowym kontynencie. 

Źrodło: WEC 

G-Drive wchodzi do Azji 

Rosyjska ekipa G-Drive poinformowała, że w tym sezonie pojawi się także w Azjatyckiej Serii Le Mans. Zespół nie będzie jednak startował tam samodzielnie, ale jego pojazd, Aurus 01 Gibson zbudowany przez warsztat Oreca będzie wystawiony z logo Algarve Pro Racing. Kierowcami załogi będą Roman Rusinow, a także Leonard Hoogenboom i James French. 

Źrodło: WEC 

Pierwsza reprezentantka Arabii Saudyjskiej na torze w swoim kraju 

27-letnia Reema Juffali wystartuje w ten weekend w wyścigu elektrycznych Jaguarów I-Pace Trophy na ulicznym torze w Ad Diriyah. Tym samym Juffali będzie pierwszą Saudyjką, która wystartuje w wyścigach na terenie swojego kraju. Walcząca dla ekipy Double R Racing Juffali zmierzy się tam między innymi z Sergio Jimenezem, Carlosem “Cacá” Bueno, a także Alice Powell, Brytyjką, która również pojawi się na torze w kraju wciąż nieprzychylnie podchodzącym do możliwości jazdy samochodem przez kobiety. 

Źródło: FIA Formula E 

Toyota mówi wprost o systemie handicapów 

Z dnia na dzień Toyota coraz bardziej negatywnie odnosi się do systemu spowolnień, który jej zdaniem nie pozwolił jej uzyskać dobrych wyników w wyścigu w Szanghaju. Choć sama idea wciąż jest przez Japończyków uważana za sensowną, korekty nałożone po dwóch pierwszych wyścigach są według Toyoty zbyt duże. Fabryczna ekipa nie była przez to w stanie wygrać rywalizacji z Rebellionem, choć przyznaje, że słabsze rezultaty były też wynikiem błędów zespołu i problemów z pojazdami. 

Źródło: Toyota 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league