26 pojazdów na wstępnej liście sezonu 2019-20

26 pojazdów znalazło się na wstępnej liście nowego sezonu Azjatyckie Serii Le Mans. Trzy, w tym dwie w klasie LMP2 wystawi polska ekipa Inter Europol Competition. 

Nadchodzący sezon Azjatyckiej Serii Le Mans przynosi sporo zmian. Po raz pierwszy, na liście wyścigów znajdzie się rywalizacja w Australii, która w dodatku trwać będzie nie 4, ale 6 godzin. Runda na Bend Motorsport Park zastąpi przy tym tą w Japonii, która po raz pierwszy nie znalazła się w kalendarzu mistrzostw. Kolejne ciekawostki przynosi natomiast pokaźna wstępna lista startowa, która obfituje przede wszystkim w liczbę pojazdów LMP2. 

Tych w nowym sezonie ma być aż 11, czyli o 3 więcej niż w dotychczasowej rywalizacji. O 2 urosła tu liczba prototypów obecnej generacji, co jest zasługą między innymi ekipy Inter Europol Competition, wkraczającej do walki z dwoma nowymi Ligierami. Załoga, w której obok Kuby Śmiechowskiego znajdą się też Mathias Beche i James Winslow należy przy tym do jednej z najciekawszych i mogących sporo namieszać w tegorocznym sezonie. 

Choć z rywalizacji zniknęły takie zespoły, jak DC Racing, Spirit of Race, United Autosports czy Paniz Barthez Competition, na ich miejsce pojawią się niemniej ciekawe ekipy. Nick Cassidy i Roberto Mehri staną na czele dwóch załóg ekipy Eurasia Motorsport, a Harry Tincknell poprowadzi pojedynczą Dallarę od Carlin Racing. Do zmian dojdzie także w przypadku Algarve Pro Racing, który w tym sezonie wystartuje jako odnoga G-Drive na czele z Romanem Rusinowem i Jamesem Frenchem. 

Mniej liczba będzie w tym sezonie klasa LMP3, w której wstępnie zobaczymy 6 pojazdów. Obok znanych IEC, Nielsen Racing i Viper Niza Racing, w miejsce United Autosport czy Eurasii pojawią się europejskie zespoły Graff Racing i Villorba Corse. Tytułu bronić tu będzie Martin Hippe, który w tym sezonie będzie partnerem nie Śmiechowskiego, ale Nigela Moore’a. 

Sporo pojazdów ponownie zobaczymy za to w klasie GT, która w tym roku ma składać się już wyłącznie z pojazdów GT3. Znaczącym jest tu pojawienie się takich ekip, jak Team AAI, JLOC czy T2 Motorsport. W miejsce TF Sport, Aston Martina reprezentować będzie ekipa D’station Racing z Rossem Gunnem, a z Antypodów, zamiast zespół Earla Bambera wystartuje Scott Taylor Motorsport w Mercedesie. 

Pierwsza z czterech rund odbędzie się już w przyszły weekend na torze w Szanghaju, pozostałe trzy są zaplanowane na styczeń i luty przyszłego roku. 

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league