Audi wystawia dwunastu doświadczonych kierowców na 24h Nürburgring

Gdy 26 września rozbłysną zielone światła 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring, z linii startowej ruszą po zwycięstwo aż trzy teamy Audi Sport. Od początku programu dostarczania samochodów zespołom klienckim, czyli od roku 2009, cztery pierścienie już pięć razy wygrały ten klasyczny wyścig długodystansowy, wystawiając samochody klasy GT3 – Audi R8 LMS. Żaden inny producent nie odniósł w tym czasie tylu zwycięstw.

„W ciągu nieco ponad dekady udało nam się z sukcesem ukształtować wyścigi na Nürburgring. W tym roku startujemy tu po raz dwunasty i chcemy powalczyć o szóste zwycięstwo w klasyfikacji generalnej” – mówi Chris Reinke, szef programu Audi Sport customer racing. Podobnie jak w roku ubiegłym, modelami R8 LMS pojadą teamy od lat współpracujące z marką Audi: Car Collection Motorsport, Land-Motorsport i Phoenix Racing. Dodatkowo organizatorzy spodziewają się kolejnych zgłoszeń modeli Audi od prywatnych zespołów w różnych klasach.

W składzie trzech zespołów jadących Audi znalazło się dwunastu doświadczonych kierowców występujących dla czterech pierścieni w seriach DTM, Formuła E i w wyścigach klienckich. Dziewięciu z nich miało już okazję wygrać ten największy na świecie wyścig, zasiadając za kierownicami Audi R8 LMS. Rywalizacja rozgrywana jest na torze o długości 25 km 378 m i każdego roku gromadzi około 150 uczestników. Najbardziej utytułowanym startującym w tym roku zawodnikiem Audi jest Markus Winkelhock z trzema zwycięstwami na koncie. Podobnie jak w roku 2019, będzie on dzielił miejsce w kokpicie z dwukrotnym triumfatorem tego wyścigu Christopherem Haase. Obaj pojadą Audi R8 LMS w barwach Sport Team Car Collection. Załogę tego teamu uzupełnią nowy kierowca Mirko Bortolotti oraz znany z serii DTM i z Formuły E Robin Frijns.

Audi Sport Team Land wygrał dla Audi 24h Nürburgring w roku 2017. W tym roku załoga Wolfganga i Christiana Landów składa się z mistrza DTM René Rasta oraz z Kelvina van der Linde. Każdy z nich już raz wygrał zmagania w tym wyścigu. Ich zmiennikami w kokpicie będą: dwukrotny zwycięzca Christopher Mies i młody, początkujący kierowca Mattia Drudi.

Audi Sport Team Phoenix, który swą bazę ma w niedalekim od toru Meuspath, triumfował tu już pięciokrotnie, w tym trzy razy w barwach Audi – ostatnio w roku 2019. Szef zespołu, Ernst Moser, zebrał do swego zespołu trzech z czterech ubiegłorocznych zwycięzców: Franka Stipplera, Driesa Vanthoora i Frédérica Vervischa. Do tej trójki dołączy Nico Müller – drugi w ubiegłorocznej klasyfikacji DTM i triumfator 24h na Nürburgring z roku 2015.

Zespoły Audi Sport zgłoszone do wyścigu 24h Nürburgring:

Audi Sport Team Car Collection
Mirko Bortolotti/Robin Frijns/Christopher Haase/Markus Winkelhock (I/NL/D/D)

Audi Sport Team Land
Mattia Drudi/Kelvin van der Linde/Christopher Mies/René Rast (I/RPA/D/D)

Audi Sport Team Phoenix
Nico Müller/Frank Stippler/Dries Vanthoor/Frédéric Vervisch (CH/D/B/B)

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze