Zdobywcy pole position odpadają po sześciu godzinach ścigania

Startujący z pole position Mercedes-AMG #4 ekipy Haupt Racing Team nie uczestniczy już w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring Nordschleife po tym, jak Manuel Metzger rozbił się pod koniec piątej godziny rywalizacji.

Maro Engel wystartował z pole position, lecz już na pierwszym okrążeniu stracił prowadzenie na rzecz Raffaele Marciello z ekipy GetSpeed Performance. Gdy w Mercedesie-AMG #4 zasiadł jednak Metzger, odrobił 55-sekundową stratę do Fabiana Schillera, który wsiadł do prowadzącego auta, i wyprzedził go pod koniec czwartej godziny wyścigu.

Metzger od tamtej pory wyrobił sobie ponad minutę przewagi na czele stawki, lecz wkrótce zakończył swój wyścig, wypadając z toru w małej karuzeli. Metzger wyszedł z wypadku bez szwanku, lecz przód jego Mercedesa-AMG został zniszczony i zespół wycofał się z rywalizacji.

Na prowadzenie powróciła więc ekipa GetSpeed Performance, a na drugie miejsce awansował Dries Vanthoor w Audi #1 od Phoenix Racing. Trzeci jedzie Kelvin van der Linde w Audi #29 ekipy Land Motorsport. Najwyżej sklasyfikowane BMW ekipy Rowe Racing #99 zajmuje piąte miejsce.

Problemy spotkały wcześniej także Lamborghini ekipy Konrad Motorsport, które zatrzymało się na torze z powodu utraty oleju i powróciło do boksów na lawecie. Po wypadku w drugiej godzinie rywalizacji, szanse na dobry wynik straciło także BMW od Walkenhorst Motorsport.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze