Herberth i GT3 Poland na pole position do 24h Dubai

Zespół Herberth Motorsport wywalczył pierwsze od sześciu lat pole position dla Porsche w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. Na zaledwie dwie minuty przed końcem sesji, Sven Müller wykręcił najszybsze okrążenie kwalifikacyjne w historii toru.

Niemiec wywalczył pole position z czasem 1:56,533 – o dwie dziesiąte sekundy szybszym od dotychczasowego rekordu Mirko Bortolottiego sprzed dwóch lat. Reprezentant Herberth Motorsport #92 o 0,140 sekundy pokonał inną ekipę Porsche Dinamic Motorsport #7. Trzecie miejsce należało do Lamborghini #63 od GRT Grasser Racing Team, a drugi rząd uzupełnił Axcil Jefferies w Porsche #36 od GPX Racing. Pierwszą piątkę zamyka drugie Porsche #91 od Herberth Motorsport.

Kwalifikacje w klasie GTX wygrał polski zespół GT3 Poland. Najlepszy czas 2:01,659 za kierownicą Lamborghini Super Trofeo wykręcił srebrny medalista Igrzysk Sportów Motorowych FIA Andrzej Lewandowski, który dzieli samochód wspólnie z Pawłem Kowalskim, Grzegorzem Moczulskim, Rafałem Mikrutem i Bartoszem Opiołą. Polak o 0,402 sekundy pokonał podobny samochód ekipy Leipert Motorsport.

24-godzinny wyścig w Dubaju startuje w piątek o godzinie 12 polskiego czasu.