Kubica wystartuje w pierwszej rundzie NLS

Już w najbliższą niedzielę Robert Kubica zaliczy swój wyścigowy debiut na torze Nürburgring Nordschleife. Polak weźmie udział w pierwszej rundzie tegorocznego cyklu Nürburgring Langstrecken-Serie za kierownicą Porsche Caymana.

Występ w samochodzie ekipy PROsport Racing jest pierwszym krokiem do wyrobienia licencji na starty szybszymi samochodami na torze Nürburgring Nordschleife. Ekipa z Wiesemscheid ma już niemałe doświadczenie w przeprowadzaniu kierowców przez ten program, pracując m.in. z André Lottererem, Earlem Bamberem, Mattem Campbellem, Jamiem Greenem czy braćmi van der Linde.

„Ten tor jest niesamowity!” – powiedział Kubica. „Te zakręty są szalone. To zupełnie inny rodzaj motorsportu”.

Szef zespołu Christoph Esser dodał: „Jesteśmy oczywiście dumni z powitania Roberta Kubicy, kierowcy Formuły 1, w naszym zespole. Przygotowaliśmy naszego Caymana najlepiej jak się da na nowy sezon, tak aby Robert mógł uzyskać swoją licencję krok po kroku”.

285-konny Cayman klasy V5 to najszybszy samochód, jakim Kubica może ścigać się na Nürburgringu bez posiadania licencji DMSB Permit Nordschleife kategorii A. Warunkami do jej uzyskania są m.in. przejechanie łącznie 18 okrążeń wyścigowych toru Nürburgring oraz ukończenie wyścigu NLS w 33% najlepszych załóg swojej klasy, przy przejechaniu przynajmniej 33% okrążeń.

Źródło: dailysportscar.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze