Zielone światło dla tegorocznego 24h Nürburgring

Organizatorzy 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring Nordschleife poinformowali, że tegoroczna 49. edycja może odbyć się w planowanym terminie 3-6 czerwca. Losy słynnego wyścigu stanęły pod znakiem zapytania na początku tygodnia, z powodu problemów z zebraniem koniecznego budżetu.

Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy nie będą mogli pokryć kosztów organizacji ze sprzedaży biletów. Aby wyścig mógł dojść do skutku, potrzebne jest zatem wsparcie finansowe od partnerów wydarzenia. Znaczne kwoty na ten cel poświęciło czterech czołowych niemieckich producentów – Audi, BMW, Mercedes-AMG i Porsche – oraz producenci opon Falken, Goodyear i Michelin. Środki od swoich partnerów przeznaczyli właściciel praw do wyścigu Sporttotal oraz organizator pucharu WTCR Eurosport Events. Niezbędnej pomocy organizatorom udzieli także Nürburgring 1927 GmbH & Co KG, natomiast Scuderia Cameron Glickenhaus zasponsoruje nagrodę dla najszybszego kierowcy.

„Oczywiście mieliśmy nadzieję, że do czerwca 2021 roku będziemy w stanie pokonać koronawirusa i zorganizować 24-godzinny wyścig z całą swoją otoczką” – powiedział dyrektor wyścigu Walter Hornung. „Jest jednak zupełnie inaczej, a wyścig będzie dla nas jeszcze większym wyzwaniem niż rok temu. Godzi to w nas na wiele sposobów. Z jednej strony oczywiście tracimy wpływy z biletów, które stanowią ważną część budżetu. Fani zapewniają też jednak niepowtarzalną atmosferę 24-godzinnego wyścigu, czego brakowało nam rok temu”.

Jak informowaliśmy we wtorek, czołowi producenci do samego końca wstrzymywali się z decyzją o wsparciu wyścigu drugi rok z rzędu. Wykreślenie 24h Nürburgring z kalendarza mogłoby jednak poważnie zaszkodzić całemu wyścigowemu środowisku: „W przypadku wielu zespołów, dostawców, czy nawet samego toru, miejsca pracy zależą od 24-godzinnego wyścigu. Dlatego pociągnęliśmy za wszystkie sznurki, aby doprowadzić go do skutku. W imieniu związku ADAC Nadrenii Północnej-Westfalii chciałbym podziękować wszystkim. Teraz skupiamy się na tym, by zorganizować jak najlepszy wyścig wobec istniejących okoliczności”.

Decyzja o tym, czy wyścig odbędzie się bez udziału publiczności czy do sprzedaży trafi choćby ograniczona pula biletów, nie została jeszcze podjęta.

Źródło: 24h-rennen.de

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze