Yelloly na pole position do 24h Nürburgring

Ubiegłoroczny zwycięzca 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring Nordschleife Nick Yelloly wywalczył pole position do tegorocznej edycji. Brytyjczyk był najszybszy w ostatniej sesji kwalifikacyjnej dla 20 najszybszych aut, która została rozegrana na mokrym torze.

Tuż po zakończeniu sesji Q1, która wyłoniła ostatnie cztery załogi mające walczyć o pole position, nad Nürburgringiem przeszła ulewa, definiując charakter finałowej sesji. Jako pierwszy na tor wyruszył Max Hesse z BMW Junior Team, który wykręcił czas 10:23,932. Rezultat Niemca poprawiali następnie Nicki Thiim w Audi #11, Nico Bastian w Mercedesie-AMG #6 oraz Yelloly w BMW #1.

Format sesji gwarantował kierowcom możliwość przejechania trzech okrążeń, z czego dwóch pomiarowych. Kilku z nich zjechało jednak do alei serwisowej po okrążeniu zapoznawczym, rezygnując tym samym z pierwszego pomiarowego kółka. Jednym z tych, którzy zmienili opony był Axcil Jefferies w Lamborghini #19.

Kierowca z Zimbabwe dowiódł, że była to właściwa decyzja, gdy swoje jedyne okrążenie ukończył w czasie 10:03,927, awansując tym samym na pierwszą lokatę. Do końca sesji ten wynik poprawił już tylko Yelloly, który na swoim drugim kółku wykręcił czas 10:01,619. W wyścigu, Brytyjczyk będzie dzielić BMW #1 z Nickym Catsburgiem, Philippem Engiem i Johnem Edwardsem.

Jako ostatni szybkie okrążenie w kwalifikacjach ukończył Manuel Metzger w Mercedesie-AMG #4. Szwajcar wykręcił trzeci czas, plasując się przed Jessiem Krohnem w BMW #20. Kolejne lokaty zajęli Nico Bastian, Raffaele Marciello i Moritz Kranz w Mercedesach-AMG, a czołową dziesiątkę uzupełnili Thiim, Julian Andlauer w Audi #11 i Hesse.

Na 30. pozycji kwalifikacje ukończył Sami-Matti Trogen w BMW #102, które dzieli w ten weekend m.in. z Kubą Giermaziakiem. Załoga Porsche #86 z Jackiem Pydysem w składzie wystartuje z kolei z pole position w klasie SP 4T.

24-godzinny wyścig na Nürburgringu rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:30.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze