24h Nürburgring przerwany z powodu mgły

Drugi rok z rzędu 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring Nordschleife nie odbywał się w godzinach nocnych. Rywalizacja została przerwana ze względu na mgłę, która uniemożliwiała bezpieczne prowadzenie wyścigu.

Podstawą w organizacji każdych zawodów jest to, by sąsiednie posterunki sędziowskie były dla siebie widoczne. Gdy warunki atmosferyczne zaczęły to uniemożliwiać, w tych obszarach zaczęły obowiązywać strefy neutralizacji. Mgła stawała się jednak coraz gęstsza i po upływie sześciu godzin neutralizacja obejmowała już jedną trzecią toru, co skłoniło dyrekcję wyścigu do wywieszenia czerwonej flagi.

W tym momencie na prowadzeniu znajdował się Mercedes-AMG #4 ekipy Haupt Racing Team, z Adamem Christodoulou za kierownicą. Po przywróceniu wyników z poprzedniego, 34. okrążenia, pierwsze miejsce przypadło jednak załodze ubiegłorocznych zwycięzców – Nickowi Yelloly, Nickowi Catsburgowi, Johnowi Edwardsowi i Philippowi Engowi w BMW #1. Stało się tak dlatego, że zespół Rowe Racing jako ostatni z czołówki odbywał swój piąty pit-stop, a zamrożenie kolejności pozwoliło im uniknąć utraty czterech pozycji w alei serwisowej.

„Wygląda na to, że mamy neutralizację wszędzie, gdzie tworzą się kłęby mgły” – skomentował szef ekipy Rowe Hans-Peter Naundorf. „W pewnym momencie 40% toru było objęte neutralizacją i pojawiło się pytanie, czy jest sens kontynuować. Było to możliwe, ale to była rozsądna decyzja z punktu widzenia bezpieczeństwa, choć podjęta stosunkowo wcześnie. Wszystko układa się po naszej myśli i cieszymy się, że przebrnęliśmy przez pierwszą, deszczową część wyścigu i w większości podejmowaliśmy właściwe decyzje”.

Z trzeciej pozycji do restartu przystąpi BMW #20 ekipy Schubert, prowadzone ostatnio przez ubiegłorocznego zwycięzcę Alexandra Simsa. Audi #4 zajmuje czwarte miejsce, przed Porsche ekipy Manthey Racing.

Załoga Walkenhorst Motorsport #102 z Kubą Giermaziakiem w składzie ukończyła pierwsze sześć godzin na 15. pozycji w klasyfikacji generalnej. Porsche Cayman #86 z Jackiem Pydysem zajmuje z kolei drugie miejsce w klasie SP 4T.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze