Wystartował wyścig 24h Nürburgring

Jubileuszowa, 50. edycja wyścigu 24 godziny Nürburgring Nordschleife wystartowała w sobotnie popołudnie, w obecności dziesiątek tysięcy fanów zgromadzonych wokół słynnej północnej pętli. Po pierwszej godzinie rywalizacji prowadzi Nicki Thiim w Astonie Martinie #90.

Po tym jak Luca Stolz wywalczył pole position dla Ferrari #26, wyścig na pierwszej pozycji rozpoczął jego zespołowy kolega Jonathan Hirschi. Szwajcar pozostał liderem po pierwszym okrążeniu, utrzymując za sobą Philippa Enga w BMW #99. Na trzecie miejsce wysunął się Neil Verhagen w BMW #72, który wyprzedził Jordana Peppera w Lamborghini #7.

Kierowca z RPA odzyskał jednak trzecią pozycję na kolejnym okrążeniu, a na początku trzeciego kółka wyprzedził także Enga. Reprezentant zespołu Konrad Motorsport nie zwalniał tempa i objechał także Hirscha w zakręcie Mutkurve, zahaczając przy tym o trawę.

Utrata prowadzenia była tylko początkiem problemów Hirscha, który zaczął szybko przesuwać się w dół klasyfikacji. Gdy tylko wyprzedził go Eng, rzucił się w pościg za liderem wyścigu i wyprzedził go na początku czwartego okrążenia, gdy Pepper został przyblokowany przez wolniejsze samochody na torze Grand Prix. Na trzecią pozycję wkrótce wyszedł Verhagen.

W takiej kolejności czołówka rozpoczęła pierwszą serię pit-stopów, które jednak przetasowały stawkę. Jako pierwszy z alei serwisowej wyjechał Nicki Thiim w Astonie Martinie #90, który zatrzymał się na szybkie tankowanie po zaledwie pięciu obrażeniach. Duńczyk plasuje się przed Sheldonem van der Linde w BMW #98 oraz Kevinem Estre, który awansował o 30 pozycji, przebijając się z końca swojej grupy startowej do ścisłej czołówki, pomimo konieczności wymiany przedniego zderzaka.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze