Liderzy odpadają jeden po drugim

Wypadki Nickiego Thiima i Sheldona van der Linde w krótkim odstępie czasu wyeliminowały dwa czołowe auta tegorocznego wyścigu 24 godziny Nürburgring Nordschleife. Na pechu ekip TF Sport i Rowe Racing skorzystały Schubert Motorsport i Phoenix.

Jeszcze przed północą prowadzący Thiim zderzył się z Mercedesem-AMG ekipy CP Racing. Kierowca Astona Martina #90 kontynuował jazdę, lecz kilka minut później najechał na plamę oleju w okolicach Schwalbenschwanz i uderzył w barierę, gdzie zakończył swój udział w wyścigu, pod koniec siódmej godziny rywalizacji.

Unieruchomionego Astona Martina wyprzedził Sheldon van der Linde w BMW #98, obejmując prowadzenie. Niecałe pół godziny później nowy lider wyścigu miał jednak nagłą awarię zawieszenia, która posłała go prosto na barierę w Bergwerk. Uszkodzenia były na tyle poważne, że kierowca z RPA nie przejechał już ani metra dalej.

Kelvin van der Linde w Audi #5 rozbił się na torze Grand Prix, po tym jak zahaczył o wolniejsze Porsche Cayman i obrócił się, by uderzyć w barierę.

Z rywalizacji odpadło także Porsche #44, które dwukrotnie zostało uderzone przez Nico Müllera w Audi #22. Druga kolizja posłała Alessio Picarello na bandę w drugim zakręcie, gdzie wjechał w nie Carlos Tavares w Oplu Astrze. Müller otrzymał za ten incydent 90-sekundową karę.

Wypadki liderów oddały inicjatywę zespołom walczącym do tego momentu o trzecią pozycję. Prowadzenie objął Frédéric Vervisch w Audi #15 ekipy Phoenix, który miał za sobą Maximiliana Götza w Mercedesie-AMG #3 od GetSpeed oraz Alexandra Simsa w BMW #20 zespołu Schubert.

Ekipa BMW wiele godzin wcześniej przyjęła alternatywną strategię i zatrzymuje się na tankowanie trzy okrążenia później od Audi i cztery kółka później od Mercedesa-AMG, co pozwoliło Jessiemu Krohnowi prowadzić w chwili upływu połowy dystansu.

Kłopotów unikała załoga Audi #16 ekipy Phoenix z Kubą Giermaziakiem w składzie. Po zachodzie słońca odrobili ponad połowę swojej straty do liderów i przesunęli się na czwartą lokatę,

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze