Giermaziak w ELMS i 24h Le Mans

Zespół Greaves Motorsport ogłosił zatrudnienie Kuby Giermaziaka na sezon 2016 Europejskiej Serii Le Mans oraz wyścig 24h Le Mans.

Polak zasiądzie za kierownicą Ligiera JS P2 obok Juliena Canala i Memo Rojasa. Będzie to pierwszy sezon Giermaziaka w maszynie klasy LMP2 i drugi jego start w Le Mans, gdzie w ubiegłym roku rywalizował w Ferrari innego brytyjskiego zespołu JMW Motorsports.

„Bardzo się cieszę, że będę prowadzić tak wspaniały samochód!” – powiedział Giermaziak. „To będzie wspaniałe reprezentować Greaves Motorsport w Europejskiej Serii Le Mans i 24h Le Mans w klasie LMP2. To dla mnie spełnienie marzeń, bowiem od dziecka marzyłem o jeździe prototypami”.

„Z takim zespołem za nami oraz z Memo i Julianem obok mnie, mamy wszystko do walki o mistrzostwo. To wspaniali kierowcy i jestem pewien, że będziemy mogli się od siebie wiele nauczyć”.

Ostatni raz Kuba Giermaziak uczestniczył w rywalizacji ELMS w 2013 roku za kierownicą Audi, w ramach programu ekipy Momo Megatron, z którą ścigał się także za oceanem w Amerykańskiej Serii Le Mans oraz 24h Daytona. Pierwszy tegoroczny wyścig odbędzie się już w nadchodzący weekend na torze Silverstone.

Źródło: dailysportscar.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league