Kaprzyk dołącza do Inter Europol Competition

19-letni Mateusz Kaprzyk został jednym z dwóch nowych kierowców w zespole Inter Europol Competition na pozostałe rundy sezonu Europejskiej Serii Le Mans. Zespół ogłosił też zakontraktowanie innego młodego kierowcy – Belga Ulysse de Pauwa.

Kaprzyk zaliczył swój debiut w ELMS w zeszłym miesiącu, wspólnie z Andreą Dromedarim zajmując 11. miejsce w 4-godzinnym wyścigu w Barcelonie za kierownicą Ligiera ekipy EuroInternational. Teraz kierowca z Katowic przesiądzie się do takiego samego samochodu z numerem 14, gdzie utworzy załogę z Juliusem Adomavičiusem i Mattią Pasinim w załodze #14.

„Cieszę się, że po udanym debiucie w ELMS otrzymałem szansę startów w czołowym, na dodatek polskim zespole – powiedział Kaprzyk. – Jestem przekonany, że wspólnie z moimi bardzo szybkimi i doświadczonymi zmiennikami będziemy w stanie regularnie walczyć o wysokie pozycje, a jednocześnie razem z całą ekipą promować Polskę na najsłynniejszych europejskich torach wyścigowych”.

Szef zespołu Jakub Śmiechowski dodał: „Oczywiście cieszę się, że mogę powitać Mateusza w naszym zespole i liczę, że będzie to dla nas udany sezon. Jestem dumny, że w świecie motorsportu pojawia się coraz więcej polskich kierowców, którzy zdają sobie sprawę z potencjału, jaki oferują wyścigi długodystansowe”.

„Jako polski zespół bardzo się cieszymy, że dołącza do nas młody i utalentowany, a przede wszystkim polski kierowca” – dodaje Sascha Fassbender, menedżer ekipy Inter Europol Competition. „Mateusz zaimponował nam podczas swojego debiutu w Barcelonie, dlatego jesteśmy przekonani, że będzie dla nas dobrym wzmocnieniem, a jednocześnie, dzięki naszemu doświadczeniu w wyścigach ELMS i FIA WEC w klasach LMP3 i LMP2, będzie w stanie nadal rozwijać się jako kierowca”.

Najbliższa runda ELMS odbędzie się już 16 maja na torze Red Bull Ring. Poza Kaprzykiem, w stawce tegorocznego cyklu znajduje się także inny polski kierowca Robert Kubica, będący liderem klasyfikacji generalnej po pierwszej rundzie.

Źródło: intereuropolcompetition.eu

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league