Silverstone bez Broniszewskiego, problemy ekipy

Zespół Kessel Racing nie pojawi się na inauguracyjnej rundzie sezonu 2013 ELMS na torze Silverstone. Pod znakiem zapytania stoi także obecność ekipy Michała Broniszewskiego w całej serii.

Pojawienie się szwajcarskiej ekipy z Michałem Broniszewskim w składzie była jedną z najciekawszych informacji dotyczących obecności Polaków w tegorocznych rywalizacjach międzynarodowych. Jeszcze do niedawna, Kessel Racing widniał jako pewnik na liście startowej pojazdów kategorii GTE – zaledwie tydzień przed pierwszą rundą Europejskiej Serii Le Mans, zespół zmuszony został jednak do rezygnacji ze startu na Silverstone. Powodem tej decyzji jest utrata jednego z głównych sponsorów – co budzi obawy także o całość programu Kessel Racing dotyczącego startów w ELMS.

„Chociaż wydawało się, że wszystko jest dopięte niemal na ostatni guzik, nie pojedziemy w Silverstone” – poinformował o decyzji zespołu Michał Broniszewski – „Niestety, to nie koniec złych wiadomości. Cały sezon 2013 stoi pod znakiem zapytania. Przyczyną jest rezygnacja jednego z głównych sponsorów zespołu, pomimo podjętych wcześniej zobowiązań. Jak nietrudno się domyślić, wiąże się to z globalnym kryzysem, który mocno odbił się falą cięć budżetów sponsorskich w świecie sportu motorowego. Jestem załamany, ale na obecną chwilę nie ma możliwości startu w Silverstone.”

Cały czas pracuję wraz z zespołem nad nowymi rozwiązaniami. Wiadomo jednak, jak trudno jest znaleźć sponsora z dnia na dzień. Po niezbyt udanych dwóch ostatnich latach, gdy wskutek problemów technicznych odnosiliśmy mniej sukcesów od oczekiwań, liczyłem na znacznie bardziej udany sezon. Zmiana ustaleń ze sponsorami w ostatnich chwili przed rozpoczęciem sezonu może zniweczyć szanse na dobre miejsce w klasyfikacji sezonu. Jest mi ogromnie przykro, że tak się stało. Mam jednak nadzieję, że niebawem będę miał lepsze wieści dla kibiców sportu motorowego w Polsce."

Nieobecność Kessel na Silverstone to kolejny już zawód dla kibiców, po braku udziału szwajcarskiej ekipy w oficjalnych testach na torze Paul Ricard. W przypadku kibiców z Polski, pozostaje nam liczyć na dobry występ Kuby Giermaziaka, co do którego niemal pewny jest start w Audi R8 LMS Ultra amerykańskiego zespołu MOMO Megatron.

Wyścig serii ELMS odbędzie się w sobotę, 13. kwietnia – wkrótce zaprezentujemy listę startową rywalizacji. 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze