Harry Tincknell w swoim debiucie w Europejskiej Serii Le Mans zakwalifikował Zyteka zespołu Jota na pole position do popołudniowego wyścigu na torze Silverstone.
Tom Kimber-Smith na początku sesji uzyskał od razu przebił barierę 1:50, z wynikiem 1:48,950, który dawał prowizoryczne pole position Greaves Motorsport. Brytyjczyk wrócił do boksów, kiedy Harry Tincknell uzyskał jeszcze lepszy wynik - 1:47,702. Kimber-Smith spadł do drugiej linii po poprawieniu jego czasu przez Francka Mailleuxa i Karuna Chandhoka. Jeden z faworytów kwalifikacji - Christian Klien zakwalifikował Morgana zespołu Newblood by Morand Racing dopiero na szóstym miejscu, tracąc kilka minut na początku sesji przez uderzenie w barierę na okrążeniu wyjazdowym.
Andrea Bertolini wykrecił najlepszy czas w klasie GTE, rozpoczynając listę sześciu Ferrari na czołowych pozycjach. Giacomo Piccini, dzielący samochód z Michałem Broniszewskim, zakwalifikował auto zespołu Kessel Racing na ósmej pozycji.
Luca Persiani pokonał Alessandro Pier Guidiego w walce o pole position w klasie GTC o jedną dziesiątą sekundy.
Wyścig ELMS rozpocznie się o godzinie 15:30. Transmisja na żywo na http://www.swiatwyscigow.pl/elms-live.
P | Nr | Kierowcy | Klasa | Zespół | Rezultat | |||||
1 | 38 | Simon Dolan Harry Tincknell Filipe Albuquerque |
1 | LMP2 | Jota Sport | D | 1:47,702 | |||
2 | 34 | Michel Frey Franck Mailleux |
2 | LMP2 | Race Performance | D | ||||
3 | 48 | Rodolfo Gonzalez Alex Kapadia Karun Chandhok |
3 | LMP2 | Murphy Prototypes | D | ||||
4 | 41 | Tom Kimber-Smith Chris Dyson Matthew McMurry |
4 | LMP2 | Greaves Motorsport | D | ||||
5 | 46 | Pierre Thiriet Ludovic Badey Tristan Gommendy |
5 | LMP2 | Thiriet by TDS Racing | D | ||||
6 | 43 | Christian Klien Gary Hirsch Romain Brandela |
6 | LMP2 | NewBlood by Morand Racing | D | ||||
7 | 36 | Paul Loup Chatin Nelson Panciatici Oliver Webb |
7 | LMP2 | Signatech Alpine | M | ||||
8 | 28 | James Littlejohn Tony Wells James Walker |
8 | LMP2 | Greaves Motorsport | D | ||||
9 | 50 | Gustavo Yacamán Keiko Ihara |
9 | LMP2 | Larbre Competition | M | ||||
10 | 24 | Vincent Capillaire Jan Charouz |
10 | LMP2 | Sébastien Loeb Racing | M | ||||
11 | 29 | Julien Schell Nicolas Leutwiler Jonathan Coleman |
11 | LMP2 | Pegasus Racing | D | ||||
12 | 72 | Andrea Bertolini Wiktor Szajtar Siergiej Żłobin |
1 | LMGTE | SMP Racing | M | ||||
13 | 66 | Daniel McKenzie George Richardson Daniel Zampieri |
2 | LMGTE | JMW Motorsport | D | ||||
14 | 55 | Duncan Cameron Matt Griffin Michele Rugolo |
3 | LMGTE | AF Corse | M | ||||
15 | 58 | Fabien Barthez Anthony Pons Soheil Ayari |
4 | LMGTE | Team Sofrev-ASP | M | ||||
16 | 81 | Kolawole Aluko Thomas Kemenater Matteo Cressoni |
5 | LMGTE | Kessel Racing | M | ||||
17 | 54 | Piergiuseppe Perazzini Marco Cioci Michael Lyons |
6 | LMGTE | AF Corse | M | ||||
18 | 76 | Raymond Narac Nicolas Armindo David Hallyday |
7 | LMGTE | IMSA Performance Matmut | M | ||||
19 | 80 | Michał Broniszewski Giacomo Piccini |
8 | LMGTE | Kessel Racing | M | ||||
20 | 56 | Alaksandr Talkanitsa Jr Alaksandr Talkanitsa Sr Pierre Kaffer |
9 | LMGTE | AT Racing | M | ||||
21 | 71 | Kirył Ładygin Aleksiej Basow Luca Persiani |
1 | GTC | SMP Racing | M | ||||
22 | 96 | Andrij Kruglyk Sergii Chukanov Alessandro Pier Guidi |
2 | GTC | Team Ukraine | M | ||||
23 | 73 | Olivier Beretta David Markozow Anton Ładygin |
3 | GTC | SMP Racing | M | ||||
24 | 63 | Mads Radsmussen Dennis Lind |
4 | GTC | AF Corse | M | ||||
25 | 82 | François Perrodo Sébastien Crubilé Emmanuel Collard |
10 | LMGTE | Crubile Sport | M | ||||
26 | 78 | Leonid Machitski Timur Sardanow Jonathan Cocker |
5 | GTC | Team Russia by Barwell | M | ||||
27 | 98 | Kevin Korjus Grégoire Demoustier Yann Goudy |
6 | GTC | ART Grand Prix | M | ||||
28 | 86 | Michael Wainwright Adam Carroll Ben Barker |
11 | LMGTE | Gulf Racing UK | M | ||||
29 | 60 | Jan Magnussen Johnny Laursen Mikkel Mac Jensen |
7 | GTC | Formula Racing | M | ||||
30 | 51 | Henry Hassid Mike Parisy Olivier Lombard |
8 | GTC | Sébastien Loeb Racing | M | ||||
31 | 99 | Ricardo Gonzalez Karim Ajlani Alex Brundle |
9 | GTC | ART Grand Prix | M | ||||
32 | 93 | Franck Perera Lucas Laserre Eric Dermont |
10 | GTC | Pro GT by Almeras | M | ||||
33 | 59 | Christophe Bourret Pascal Gibon Jean-Philippe Belloc |
11 | GTC | Team Sofrev-ASP | M | ||||
34 | 75 | Paul Van Splunteren Maxime Soulet Gilles Vannelet |
12 | GTC | ProSpeed Competiton | M | ||||
35 | 67 | Erik Maris Jean-Marc Merlin Eric Helary |
12 | LMGTE | IMSA Performance Matmut | M | ||||
36 | 95 | Adrien De Leener Cédric Sbirrazzuoli |
13 | GTC | AF Corse | M | ||||
37 | 85 | Roald Goethe Stuart Hall Daniel Brown |
13 | LMGTE | Gulf Racing UK | M | ||||
38 | 62 | Yannick Mallegol Howard Blank Jean-Marc Bachelier |
14 | GTC | AF Corse | M |
Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.