Kalendarz 2015

Przy okazji finałowej rundy serii ELMS w Portugalii, organizatorzy ujawnili kalendarz sezonu 2015. Zmianom ulegną w nim jedynie terminy poszczególnych rund.

O ile tegoroczny sezon wprowadzał kilka zmian, m.in. obecność przesuniętej na koniec rundy w Portugalii w miejsce imprezy na Węgrzech – w przyszłym roku nie dojdzie do żadnych zmian obiektów, na których ścigać się będą kierowcy startujący w ELMS.

Po tradycyjnych, oficjalnych testach na torze Paul Ricard w trzeci weekend marca, sezon ruszy w dniach 10-11 kwietnia na torze Silverstone – co oznacza przesunięcie tej rundy o tydzień wcześniej. Bez zmian pozostanie impreza na torze Imola, zaplanowana na 16-17 maja – kolejną zmianą będzie natomiast przesunięcie o tydzień do tyłu rundy na torze Red Bull Ring w Austrii. Podobnie, tydzień wcześniej zobaczymy w przyszłym sezonie również wyścig na francuskim Circuit Paul Ricard – bez zmian pozostanie za to finał sezonu, który, podobnie jak w ten weekend, odbędzie się na torze Estoril.

Organizatorzy nie planują większych zmian również w kwestii regulaminu – wprowadzony w tym sezonie czas 4 godzin rywalizacji spełnił swoją rolę i został zaakceptowany przez startujące ekipy. W ten sposób, największą przyszłoroczną odmianą będzie wprowadzenie nowej kategorii LMP3.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze