Pojazdy ADR w rękach Ibañez

Zespół Ibañez Racing poinformował o powrocie do Europejskiej Serii Le Mans z dwoma prototypami LMP2. Ekipa zakupiła trzy podwozia od twórców zespołu Millenium Racing.

Dwa pojazdy Oreca 03, w tegorocznym sezonie WEC miały pojawić się w barwach zespołu Millenium, powstałego przez współpracę ekip Delta-ADR i sponsorów z Emiratów Arabskich. Niestety, nie pierwszy już raz, projekt ten upadł – a dwa pojazdy przez rok nie startowały, czekając na nowych sponsorów lub potencjalnych kupców. Tymi drugimi okazał się zespół Ibañez Racing, startujący w ostatnich latach w serii wyścigów VdeV Endurance – a który postanowił powrócić do rywalizacji także w wyścigach prototypów LMP2.

Decyzję tą, francuski zespół José Ibañeza podjął za namową Pierra Perreta, byłego kierowcy wyścigowego i przedsiębiorcy związanego z motorsportem. Zespół chciał zresztą zakupić całkowicie nowe, zamknięte prototypy LMP2 – niestety, na zamówienie ich jeszcze na sezon 2015 nie było już czasu, toteż rozwiązaniem okazał się zakup i modernizacja pojazdów Oreca 03 od Millenium. Dwa takie prototypy pojawią się w przyszłym roku w Europejskiej Serii Le Mans – na rok 2016, Ibañez zapowiada natomiast zakup prototypów zamkniętych, być może nowych Oreca 05 Coupe.

Pierwsze torowe testy zmodernizowanych do wersji 03.R pojazdów, Ibañez planuje na weekend 22-25. stycznia na torze Motorland Aragon – a następnie, samochody pojawią się także 13. i 27. lutego na brytyjskim Silverstone.

Dla Ibañez Racing, start w Europejskiej Serii Le Mans to nie nowość – ekipa walczyła tam już w 2009 roku, startując w prototypie Courage LC75 także w kategorii LMP2. W ubiegłym sezonie, Francuzi wspomagali natomiast luksemburski zespół DKR Engineering, będąc częścią ich odnogi startującej w LMP2 w prototypie Lola B11/40. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league