Amerykanie w Europie

Zespół Krohn Racing poinformowała o startach swojego prototypu LMP2 w Europejskiej Serii Le Mans. Wcześniej, ekipa z USA zapowiadała obecność w USCC.

Amerykański zespół poinformował o swoim programie startów w sezonie 2015 w kilka dni po testach nowego Ligiera Judd na rodzimym torze Austin. Europejska Seria Le Mans będzie dla ekipy Tracego Krohna podstawą do dalszych działań – i właśnie tam zobaczymy zarówno szefa zespołu, jak i drugiego podstawowego kierowcę, Nica Jonssona. O dodatkowym zawodniku załogi nr 57, Krohn nic nie mówi – prawdopodobnie więc, w wyścigach ELMS zielony Ligier będzie miał tylko dwóch kierowców.

Inaczej będzie natomiast w przypadku długodystansowych wyścigów USCC – Daytona i Sebring. Krohn potwierdził obecność także i w tych rywalizacjach – a planuje również start w przyszłorocznym 24h Le Mans. Potencjalni zmiennicy Krohna i Jonssona nie są jednak znani – prawdopodobnie poznamy ich dopiero podczas testu Roar Before the Rolex na początku stycznia. Zespół bierze pod uwagę także start w niektórych wyścigach dalszej części sezonu 2015 USCC – także i tu, szczegółów jak na razie jednak nie ujawnia.

Obecność ekipy Krohn Racing wśród prototypów oznacza jej powrót do tego grona po – ostatnio, regularne starty zaliczała ona w sezonie 2010, kiedy to zespół startował w amerykańskiej serii Rolex Sports Car w prototypie Daytona Lola B08/70. Później, ekipa pojawiała się wśród prototypów DP sporadycznie, głównie w wyścigach długodystansowych – a regularnie, startuje ona w wyścigowych Ferrari w kategorii GT. 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league