Kolejna ekipa w LMP3

Zespół Rollcentre Racing zapowiedział start w Europejskiej Serii Le Mans w prototypie LMP3. Liczba spodziewanych pojazdów tej kategorii zwiększyła się do ośmiu.

Nazwa Rollcentre znana jest w środowisku wyścigowym zarówno jako zespół, jak i warsztat. W tym drugim przypadku, w ostatnich latach wsławił się on m.in. budową wyścigowej wersji GT3 amerykańskiego Moslera – jako ekipa, Rollcentre startowała natomiast w wielu wyścigach Endurance, łącznie z prestiżowym 24h Le Mans. Także i sam szef zespołu, Martin Short, ma bogate doświadczenie w rywalizacjach długodystansowych – a fakt, że ścigał się on m.in. z szefem warsztatu Ginetty Lawrence Tomilsonem, sprawił, że Rollcentre postanowiło powrócić do wyścigów właśnie w prototypie LMP3 Ginetty.

Short nie ujawnia jak na razie, kto zasiądzie za kierownicą nowego prototypu – wiadomo tylko, że nie będzie to sam szef Rollcentre. Short zapowiada działać jako menedżer zespołu, starając się już w pierwszym sezonie wyprowadzić swoją ekipę na czoło kategorii – pomóc ma w tym doświadczony inżynier Lee Penn, założyciel warsztatu LAP Engineering.

Rollcentre jest już ósmą załogą, która zadeklarowała start w prototypach LMP3 – wcześniej zrobiły to m.in. ekipy Greaves Motorsport, SVK Speed Factory czy nawet fabryczny zespół dostarczyciela silników do tych prototypów, Nissana. Wszystkie one mają startować w pojazdach Ginetta-Juno – a tylko dwa mają pochodzić od innych producentów.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league