Loeb sprzedał prototyp, Race Performance kupuje

Sébastien Loeb Racing sprzedał prototyp Oreca 03 azjatyckiej ekipie Eurasia Motorsport. Obecność drugiego LMP2 zapowiada natomiast szwajcarski Race Performance.

Obecna w tym roku w czterech z pięciu rund Europejskiej Serii Le Mans, ekipa Sébastiena Loeba tłumaczy decyzję o sprzedaży prototypu swoimi planami na kolejny sezon wyścigów. W nich uwzględnia ona przede wszystkim starty w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych – oprócz tego, SLR pojawi się również we francuskim pucharze Porsche oraz w nowej kategorii LMP3 Europejskiej Serii Le Mans. Tam, w nowym prototypie mają pojawić się młodzi, obiecujący kierowcy – zniknie natomiast czołowa załoga LMP2, która mimo triumfu na torze Estoril, nie należała do najlepszych.

Prototyp ekipy Loeba zakupił azjatycki zespół Eurasia Motorsport, w tym roku jedyny konkurent francuskiego OAK Racing w Azjatyckiej Serii Le Mans. Zespół z flagą Filipin zapowiedział już obecność w przyszłorocznym sezonie AsLMS – najprawdopodobniej, pojawi się w nim z już dwoma prototypami Oreca 03.

Obecność drugiego prototypu w ELMS zapowiedziała natomiast szwajcarska ekipa Race Performance – w tym przypadku, nie będzie to jednak drugi pojazd Oreca (w jakim zespół walczył w tym sezonie), ale całkowicie nowy, zamknięty prototyp LMP2. Zespół nie zdecydował jeszcze o wyborze konkretnej konstrukcji – decyzja ma być podjęta w najbliższym czasie, by móc wystartować w nim w przyszłorocznym 24h Le Mans, o co Szwajcarzy zapowiadają się starać. 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league