Nielsen dołącza do Wright Motorsport

Mistrzyni klasy GT Daytona w IMSA Championship z ostatnich dwóch lat Christina Nielsen przeniesie się do zespołu Wright Motorsport, by połączyć siły z fabrycznym kierowcą Porsche Patrickiem Longiem.

Zespół Wright Motorsport powróci w przyszłym roku do rywalizacji w IMSA, po wywalczeniu mistrzostwa w serii Pirelli World Challenge. Ekipa wystawi pojedyncze Porsche 911 GT3 R w klasie GT Daytona.

„Miałam świetną serię w ostatnich latach, ale nie będzie łatwo to powtórzyć” – powiedziała Nielsen, która jest pierwszą kobietą, która zdobyła mistrzostwo w IMSA. „Najważniejsze jest dla mnie podejść do sezonu bez opierania się na poprzednich wynikach. Zaczniemy w Daytonie od zera i na tym będziemy budować program”.

Long jest jednym z najlepszych kierowców w historii IMSA, z trzema tytułami mistrzowskimi na swoim koncie: „Jestem zachwycony tym, że będę kontynuować swoją przygodę w Wright Motorsport na sezon 2018. Będziemy mieli sporo pracy, rozpoczynając sezon dwoma z największych wyścigów długodystansowych na świecie – 24h Daytona i 12h Sebring – ale jestem pewny możliwości zespołu”.

Źródło: dailysportscar.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league