Pierwszy rząd dla Porsche

Fabryczny zespół Porsche wykonał ważny pierwszy krok w staraniach o wygranie szóstego z rzędu wyścigu IMSA Championship. Swoje pierwsze pole position w klasie GTLM wywalczył na torze Lime Rock Park Laurens Vanthoor, a obok niego ustawi się Nick Tandy.

Belg w czasówce uzyskał czas 49,133, co jest lepszym wynikiem niż ten, który Antonio Garcia uzyskał w kwalifikacjach rok temu. Drugi Nick Tandy stracił do zwycięzcy kwalifikacji 0,052 sekundy. Trzeci rezultat uzyskał Connor De Phillippi z BMW. Amerykański kierowca z wynikiem 49,322 uplasował się wyżej niż jego kolega z drużyny John Edwards, który to z czasem 49,864 i stratą do lidera 0,731 sekundy zajął ostatnie 8. miejsce w swojej kategorii.

Czwartą lokatę w kwalifikacjach uzyskał Dirk Müller w Fordzie #66, który stracił 0,325 sekundy do Vanthoora i wśród amerykańskich producentów to właśnie Müller był najwyżej sklasyfikowany. Trzeci rząd należy do Corvette. Antonio Garcia i Oliver Gavin byli sklasyfikowani na odpowiednio 5. i 6. miejscu, tracąc do zwycięzcy kwalifikacji ponad pół sekundy. Siódma lokata zarezerwowana została dla Ryana Briscoe w drugim Fordzie.

Wcześniej odbyły się kwalifikacje do kategorii GTD. Bardzo dobrą formę prezentuje Meyer Shank Racing #86, zdobywając kolejne pierwsze pole startowe w swojej kategorii. Amerykanin z czasem 51,456 pobił rekord z zeszłego roku w klasie GTD, ustanowiony przez Wright Motorsports ustanowiony przez Patricka Longa. Drugi Ben Keating w Mercedes-AMG Team Riley Motorsports #33 stracił do Trenta 0,026 sekundy. Z kolei Corey Lewis z Paul Miller Racing #48 z czasem 51,532 i stratą 0,076 sekundy uplasował się na miejscu trzecim.

Zwycięzca poprzedniego wyścigu i dzisiejszy jubilat Robby Foley z Turner Motorsport #96 uzyskał czwarty rezultat. Stawka wszystkich 13 samochodów GT Daytona zmieściła się w 0,8 sekundy. „Najwolniejszy” okazał się Frankie Montecalvo z AIM Vasser Sullivan #12, który wynikiem 52,236 sekundy do lidera klasyfikacji generalnej stracił 0,780 sekundy.

Wyścig odbędzie się o godzinie 21:00.