Ustalono kalendarz i zasady IMSA na sezon 2020

W roku 2020 mistrzostwa IMSA SportsCar będą miały podobny kształt, co obecnie. Przyszły sezon będzie się składał z 12 rund i rozpocznie się od 24-godzinnej batalii na torze Daytona, a zakończy 10-godzinną rywalizacją Petit Le Mans.

Trzeci rok z rzędu w kalendarzu znajdą się te same tory. Jedyną godną uwagi zmianą jest skrócenie harmonogramu LMP2 z siedmiu do sześciu rund, odrzucając tym samym wyścig na torze Canadian Tire Motorsport Park. Otwierający wyścig Rolex 24 at Daytona w kategorii LMP2 nie będzie się liczył do punktów mistrzostw IMSA.

Punkty Endurance Cup nadal będą przyznawane zawodnikom LMP2 w Daytona, a także pozostałym rundom w Sebring, Watkins Glen oraz Road Atlanta, gdzie będą się ścigać wszystkie cztery klasy.

Nowość z tegorocznego sezonu będzie kontynuowana na przyszły rok – siedmiorundowe mistrzostwa Sprint Cup zarezerwowane tylko dla samochodów GT Daytona, powrócą w niezmienionymi zasadami. Tak jak i w tym roku, wyścig w Detroit będzie zaliczał punkty zespołom i kierowcom GTD, tylko w ramach mistrzostw Michelin Sprint Cup.

Dodatkowo w dniach 3-5 stycznia 2020 roku, włodarze IMSA potwierdzili coroczny Roar before the 24, który jest obowiązkowym punktem wszystkich ekip planujących starty w wyścigu 24-godzinnym na torze Daytona.

Prezes IMSA Scott Atherton powiedział: „Jednym z najsilniejszych atrybutów serii IMSA jest utrzymanie 12 rund, obiektów oraz promotorów, którzy każdego roku tworzą nasz harmonogram”.

Kalendarz IMSA na sezon 2020 wygląda następująco:

23-26 stycznia – 24h Daytona
18-21 marca – 12h Sebring
17-18 kwietnia –Long Beach (DPi i GTLM)
1-3 maja – Mid-Ohio Sports Car Couse
29-30 maja – Detroit Belle Isle (DPi i GTD w ramach Sprint Cup)
25-28 czerwca – 6h Watkins Glen
3-5 lipca – Canadian Tire Motorsport Park (DPi, GTLM oraz GTD)
17-18 lipca – Lime Rock Park (GTLM i GTD)
31 lipca-2 sierpnia – Road America
21-23 sierpnia – VIRginia International Raceway (GTLM i GTD)
11-13 września – Laguna Seca
7-10 października – Petit Le Mans

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league