Mający za sobą kilka gościnnych startów w fabrycznym zespole Corvette Jordan Taylor jest przymierzany do pełnego sezonu w barwach amerykańskiego producenta. Miałby on zastąpić duńskiego weterana wyścigów samochodowych, Jana Magnussena.

Decyzja miała zostać podjęta pod koniec poprzedniego miesiąca. 28-latek zastąpiłby 46-letniego Magnussena. Nie wiadomo jaka ma być przyszłość byłego kierowcy Formuły 1, którego kontrakt kończy się w tym roku. Rzecznik Chevroleta, spytany przez portal Sportscar365 powiedział: „Chevrolet nie omawia żadnych spekulacji w kwestiach personalnych, Jan był i jest nadal ważną częścią Corvette Racing”.

Jan Magnussen to weteran zespołu Corvette Racing, jest jej nieodzowną częścią od roku 2004. Duńczyk, który urodził się w Roskilde był 2-krotnie mistrzem serii IMSA w kategorii GTLM, 2-krotnie mistrzem Amerykańskiej serii Le Mans w 2008 i 2013 roku, 3-krotnie wygrywał wyścig Le Mans w kategorii GT1 i raz w GTS.

Jordan Taylor z kolei to brat Ricky’ego Taylora, z którym w sezonie 2017 wspólnie sięgnął po tytuł w kategorii prototypów IMSA, reprezentując zespół swojego ojca Wayne’a Taylora. W roku 2018 wraz z Rengerem van der Zande zakończyli zmagania na 3. miejscu w kategorii prototypów. W tym sezonie, wraz z van der Zande, Fernando Alonso i Kamuim Kobayashim wygrali wyścig 24-godzinny na torze Daytona.

Mówi się, że za Jordana Taylora do ekipy ma przejść Ryan Briscoe. Australijczyk reprezentuje obecnie barwy fabrycznej ekipy Forda, lecz ten program nie będzie kontynuowany w obecnej formie po zakończeniu sezonu. Kontraktu na przyszły sezon nie ma również drugi kierowca WTR van der Zande.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race