Derani z pole position, dominacja Lexusa w GT Daytona

Pipo Derani wystartuje z pole position do 240-minutowego wyścigu IMSA na torze Sebring. Brazylijczyk wygrał kwalifikacje w klasie DPi. Patrick Kelly był najszybszy w LMP2, zaś samochodach GT dominowały samochody Corvette i Lexusa.

Na samym początku odbyły się kwalifikacje kategorii GT Daytona. Od samego początku dominowały dwa samochody Lexusa zespołu AIM Vasser Sullivan. Ostatecznie to starszy Frankie Montecalvo (2:01,190) wygrał o 0,067 sekundy z Aaronem Telitzem (2:01,257). Dwa Lexusy RC F GT3 staną na dwóch pierwszych miejscach w GTD. Trzecie miejsce zajął Cooper MacNeil w Scuderia Corsa #63. Kierowca Ferrari przejechał nitkę toru powyżej 2:02. Czwarty Robby Foley w Turner Motorsports #96 stracił do 29-latka 0,908 sekundy.

W kategorii GT Le Mans dwa pierwsze miejsca zajęły dwa auta Corvette Racing. Wygrał najmłodszy kierowca ekipy – Jordan Taylor. Amerykanin przejechał okrążenie toru Sebring w 1:55,634. To też jedyny kierowca w GTLM, który przejechał poniżej 1:56. Oliver Gavin, który był drugi w klasyfikacji uzyskał wynik 1:56,015. Trzecie i czwarte miejsce zajęły auta Porsche GT Team, zaś resztę stawki uzupełniły auta BMW Team RLL.

Z dobrej strony zaprezentował się Patrick Kelly w PR1/Mathiasen Motorsports #52, który wygrał kwalifikacje w kategorii LMP2. Jego czas 1:51,526 był o pół sekundy lepszy niż Henrika Hedmana z DragonSpeed #81. Trzeci Cameron Cassels w Performance Tech Motorsports #38 stracił prawie 1,1 sekundy.

Największych emocji dostarczyły kwalifikacje najszybszej kategorii w serii IMSA. W nich Pipo Derani z Action Express Racing #31 uzyskał czas 1:46,733. Brazylijczyk swój najlepszy czas uzyskał na 3. z 5 przejechanych okrążeń. Za nim znalazł się Juan Pablo Montoya z Acura Team Penske #6. Były kierowca Formuły 1 zrobił wynik 1:46.949 i to mu dało drugie miejsce na starcie wyścigu. Trzeci Renger van der Zande przejechał nitkę toru w czasie 1:47,110. Sześciu kierowców uzyskało wyniki poniżej sekundy straty do lidera.

Wyścig odbędzie się także w sobotę o godzinie 23:35.