Pole position dla Team Penske, faworyci nie zawiedli

Pretendenci do zwycięstwa na torze Road America we wszystkich klasach nie zawiedli w sobotnich kwalifikacjach, zdobywając pole position do wyścigu IMSA.

Aaron Telitz zdobył pierwsze w historii pole position w kategorii GT Daytona. Czas młodego Amerykanina to 2:06.251 i wyprzedził drugiego Lexusa o 0.787 sekundy. Frankie Montecalvo w Lexusie numer 12 uzupełnił pierwszą linię startową w kategorii GTD. Trzecią lokatą zajął Corey Fergus w McLarenie 720S GT3 ekipy Compass Racing #76.

Laurens Vanthoor w doskonałym stylu wywalczył pierwsze pole startowe w kategorii GT Le Mans. Belg w Porsche GT Team #912 miał wynik 2:00.590 i wyprzedził o 0.264 sekundy kierowcę Corvette Racing #3, Jordana Taylora. Tuż za Amerykaninem uplasował się doświadczony Oliver Gavin w drugim, szaro-żółtym Corvette C8.R.

Na sam koniec pojawiły się prototypy LMP2 oraz Daytona Prototype international. W tej pierwszej kategorii najlepszy okazał się Patrick Kelly w PR1/Mathiasen Motorsports #52. Kierowca kategorii brązowej uzyskał wynik 1:54.474. Obok niego pojedzie Szwed Henrik Hedman (DragonSpeed #81), który stracił do Kellego 0.953 sekundy. Cameron Cassels zajął trzecie miejsce w Performance Tech Motorsports #38.

Dwójka kierowców Team Penske – Ricky Taylor i Dane Cameron pojadą z pierwszego rzędu na torze Road America. Kierowca auta #7 wygrał o 0.318 sekundy przed Amerykaninem z #6. Ricky Taylor wraz z Hélio Castronevesem wykręcił zwycięski czas (1:49.061) na okrążeniu 4. Dwa kolejne miejsca przypadły kierowcom Mazdy Motorsports. Harry Tincknell w #55 stracił do Taylora ponad 0.5 sekundy, zaś Tristan Nunez w #77 – nieco ponad 1 sekundę. Resztę stawki w DPi stanowiły auta Cadillaca DPi. Co prawda Felipe Nasr w Action Express Racing #31 uzyskał piąty wynik, jednakże jego prototyp Cadillaca obrócił się na zakręcie 3 i to oznaczało relegację Brazylijczyka na siódme miejsce. Przez ten obrót zwycięzca poprzedniego wyścigu spowodował czerwoną flagę na minutę przed końcem kwalifikacji, co oznaczało brak popraw w tej części czasówki.

Wyścig obędzie się w niedzielę o godzinie 18.