Zapowiedź wyścigu na Mid-Ohio

Na nadchodzący weekend kierowcy trzech kategorii pojadą w wyścigu na torze Mid-Ohio Sports Car Course. Jest to siódma już runda mistrzostw w 2020 roku. Dodatkowo stawka będzie uszczuplona o dwa samochody Porsche GTLM – powodem jest wykrycie trzech pozytywnych wyników na COVID-19, które zostały wykonane podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Kawalkada różnych kierowców pojedzie w 2-godzinnym i 40-minutoowym wydarzeniu motosportowym w miejscowości Lexington w stanie Ohio. Wybudowany w 1962 roku nitka toru została wiele razy modernizowana, jednakże swój oryginalny układ ma do dziś. Mid-Ohio nie tylko gości samochody IMSA, ale i serię NASCAR Nationwide, czy IndyCar.

Niezmiennie, bo wciąż 8 prototypów Daytona Prototype international pojedzie w tym wyścigu. Jedyną zmianą jest uczestnictwo Gabriela Aubrego w JDC-Miller Motorsports. Jego team-partner to rodak, Tristan Vautier. Dwójka Francuzów pojedzie w przemalowanym Cadillacu DPi na szaro-czerwony.

O swoje kolejne zwycięstwa w GT Le Mans walczyć będą kierowcy BMW i Corvette Racing. Po pauzie Porsche GT Team, spowodowanej pozytywnymi wynikami testów na koronawirusa, szanse na końcowy triumf w tej klasie bardzo mocno zmalał, a w ostatecznym rozrachunku może być tak, że to właśnie jeden z czterech aktualnie walczących samochodów tej klasy będzie zwycięzcą tegorocznych mistrzostw.

Znów najliczniejszą kategorią są zaspoły GT Daytona. Aktualnie to połowa stawki, jaka będzie startować w serii IMSA. Do wyścigów sprinterskich ponownie dołączyły ekipy Gradient Racing, Team Hardpoint i Compass Racing. Ci ostatni, są bardzo szybcy w kwalifikacjach, jednakże, w wyścigu duet Holton-Fergus ma dużo pecha.

Kwalifikacje do wyścigu Sports Car Challenge at Mid-Ohio odbędą się w niedzielę o 15:55, zaś wyścig o godzinie 22:00.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league