Zapowiedź wyścigu na Mid-Ohio

Na nadchodzący weekend kierowcy trzech kategorii pojadą w wyścigu na torze Mid-Ohio Sports Car Course. Jest to siódma już runda mistrzostw w 2020 roku. Dodatkowo stawka będzie uszczuplona o dwa samochody Porsche GTLM – powodem jest wykrycie trzech pozytywnych wyników na COVID-19, które zostały wykonane podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Kawalkada różnych kierowców pojedzie w 2-godzinnym i 40-minutoowym wydarzeniu motosportowym w miejscowości Lexington w stanie Ohio. Wybudowany w 1962 roku nitka toru została wiele razy modernizowana, jednakże swój oryginalny układ ma do dziś. Mid-Ohio nie tylko gości samochody IMSA, ale i serię NASCAR Nationwide, czy IndyCar.

Niezmiennie, bo wciąż 8 prototypów Daytona Prototype international pojedzie w tym wyścigu. Jedyną zmianą jest uczestnictwo Gabriela Aubrego w JDC-Miller Motorsports. Jego team-partner to rodak, Tristan Vautier. Dwójka Francuzów pojedzie w przemalowanym Cadillacu DPi na szaro-czerwony.

O swoje kolejne zwycięstwa w GT Le Mans walczyć będą kierowcy BMW i Corvette Racing. Po pauzie Porsche GT Team, spowodowanej pozytywnymi wynikami testów na koronawirusa, szanse na końcowy triumf w tej klasie bardzo mocno zmalał, a w ostatecznym rozrachunku może być tak, że to właśnie jeden z czterech aktualnie walczących samochodów tej klasy będzie zwycięzcą tegorocznych mistrzostw.

Znów najliczniejszą kategorią są zaspoły GT Daytona. Aktualnie to połowa stawki, jaka będzie startować w serii IMSA. Do wyścigów sprinterskich ponownie dołączyły ekipy Gradient Racing, Team Hardpoint i Compass Racing. Ci ostatni, są bardzo szybcy w kwalifikacjach, jednakże, w wyścigu duet Holton-Fergus ma dużo pecha.

Kwalifikacje do wyścigu Sports Car Challenge at Mid-Ohio odbędą się w niedzielę o 15:55, zaś wyścig o godzinie 22:00.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze