Wayne Taylor Racing i Meyer Shank Racing wybierają prototyp Acura

Dwie znane ekipy założone przez prywatnych właścicieli, od przyszłego sezonu będą rywalizować w nowych prototypach Acura ARX-05 DPi. Wayne Taylor Racing #10 i Meyer Shank Racing #60, bo o tych zespołach mowa, zostali zaprezentowani, jako zespoły używające od roku 2021 prototypów Acura. Dla prototypu #60 to powrót do najwyższej kategorii po 5 latach.

Oba programy będą debiutować podczas 24-godzinnego wyścigu na Daytona International Speedway. Choć póki, co nie są znani kierowcy, to przypuszcza się, że jednymi z kierowców będą Dane Cameron i Ricky Taylor.

Ekipy te podpisały wieloletnią umowę mówiącą o tym, że jak nadejdzie nowa generacja prototypów LMDh, to ta kolaboracja z WTR i MSR będzie obowiązywać.

Wayne Taylor Racing do tej pory używało jedynego prototypa Cadillaca DPi, z którym w 2017 roku (Ricky i Jordan Taylor) wygrali mistrzostwo IMSA. Ekipa, którego właścicielem jest Południowoafrykańczyk, przez wiele lat współpracowała z General Motors, gdzie przed przejściem na Cadillaca DPi, używali wcześniej Corvette DP.

Dla Michaela Shanka to powrót po paru latach przerwy w programie prototypowym. Do tej pory amerykański właściciel wystawiał Ligiera JS P2 z silnikiem Hondy. W skład ekipy z 2016 roku był m.in. Oswaldo Negri, John Pew, a na zakończenie sezonu do tej dwójki doszedł Olivier Pla.

Do tej pory, z usług prototypów Acura DPi korzystała ekipa Team Penske, jednakże ta umowa nie została przedłużona. Nie wiadomo, co będzie się działo z zespołem Rogera Penske. Ekipa wyścigowa z Karoliny Północnej zdobyła 14 pole position, a także 6-krotnie wygrywała wyścigi IMSA, tym samym zdobywając tytuł w 2019 roku.

Źródło: sportscar365.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze