Wayne Taylor Racing i Meyer Shank Racing wybierają prototyp Acura

Dwie znane ekipy założone przez prywatnych właścicieli, od przyszłego sezonu będą rywalizować w nowych prototypach Acura ARX-05 DPi. Wayne Taylor Racing #10 i Meyer Shank Racing #60, bo o tych zespołach mowa, zostali zaprezentowani, jako zespoły używające od roku 2021 prototypów Acura. Dla prototypu #60 to powrót do najwyższej kategorii po 5 latach.

Oba programy będą debiutować podczas 24-godzinnego wyścigu na Daytona International Speedway. Choć póki, co nie są znani kierowcy, to przypuszcza się, że jednymi z kierowców będą Dane Cameron i Ricky Taylor.

Ekipy te podpisały wieloletnią umowę mówiącą o tym, że jak nadejdzie nowa generacja prototypów LMDh, to ta kolaboracja z WTR i MSR będzie obowiązywać.

Wayne Taylor Racing do tej pory używało jedynego prototypa Cadillaca DPi, z którym w 2017 roku (Ricky i Jordan Taylor) wygrali mistrzostwo IMSA. Ekipa, którego właścicielem jest Południowoafrykańczyk, przez wiele lat współpracowała z General Motors, gdzie przed przejściem na Cadillaca DPi, używali wcześniej Corvette DP.

Dla Michaela Shanka to powrót po paru latach przerwy w programie prototypowym. Do tej pory amerykański właściciel wystawiał Ligiera JS P2 z silnikiem Hondy. W skład ekipy z 2016 roku był m.in. Oswaldo Negri, John Pew, a na zakończenie sezonu do tej dwójki doszedł Olivier Pla.

Do tej pory, z usług prototypów Acura DPi korzystała ekipa Team Penske, jednakże ta umowa nie została przedłużona. Nie wiadomo, co będzie się działo z zespołem Rogera Penske. Ekipa wyścigowa z Karoliny Północnej zdobyła 14 pole position, a także 6-krotnie wygrywała wyścigi IMSA, tym samym zdobywając tytuł w 2019 roku.

Źródło: sportscar365.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league