Inter Europol Competition wystartuje w IMSA

Polski zespół Inter Europol Competition, znany z występów w Europejskiej Serii Le Mans oraz 24h Le Mans, potwierdziło swój udział w nadchodzącym wyścigu Petit Le Mans w kategorii LMP2. To pierwszy start ekipy za oceanem.

10-godzinny wyścig na torze Road Atlanta obfituje w dużo ciekawych akcji. Rozpoczyna się o godzinie popołudniowej, a samo wydarzenie kończy się w nocy. Właśnie w tym wyścigu pojedzie Inter Europol Competition. Ekipa znana ze startów chociażby w Le Mans, czy w Europejskiej Serii Le Mans, w piątek ogłosiła, że polska ekipa swój debiut w Stanach Zjednoczonych Ameryki będzie miała na tym torze.

Prototypem LMP2 pojadą regularny już kierowca tego zespołu Kuba Śmiechowski, Rob Hodes i Austin McCusker. Polak, który ma za sobą starty w chociażby 24-godzinnym wyścigu Le Mans, oraz zajmuje aktualnie ósme miejsce w sezonie Europejskiej Serii Le Mans. Rob Hodes to kierowca-gentelman, który jest obowiązkowy w tej kategorii. Dodatkowo Amerykanin jest na miejscu 15 w klasyfikacji generalnej LMP3. McCusker to z kolei mistrz serii IMSA Prototype Challenge z 2019 roku.

Co ciekawe, polski zespół nie wystawi w 10-godzinnym wyścigu prototypu Ligiera, a Orecą 07 Gibson, co oznacza, że to także ich debiut w tym samochodzie. Zespół PR1/Mathiasen Motorsports #52, będzie wsparciem logistycznym i technicznym, podróżującej ekipie Inter Europol Competition.

Celem 2-krotnego uczestnika Le Mans 24h jest rozszerzenie działalności i zobaczenie jak wyglądałyby kategorie LMP3, oraz co to może znaczyć dla Inter Europol Competition.

Szef Inter Europol Competition Sascha Fassbender powiedział: „Jesteśmy w pełni świadomi, że w tych trudnych czasach, kiedy podróżowanie jest ograniczone, wyjazd do USA nie powinien mieć większego sensu. Nie możemy jednak zastopować z [powodu] COVID-19, musimy iść do przodu. Nadarzyła się okazja, aby to zrobić, więc to zrobiliśmy”.

Wcześniej zespół Inter Europol Competition testował prototyp Oreca 07, jednakże nigdy go nie wystawiono w oficjalnym wyścigu.

Nie wiadomo też, jakie plany na przyszłość ma polska ekipa w serii IMSA. Mówi się o potencjalnym jednym prototypie w kategorii LMP3.

Źródło: intereuropolcompetition.eu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league