Inter Europol Competition wystartuje w IMSA

Polski zespół Inter Europol Competition, znany z występów w Europejskiej Serii Le Mans oraz 24h Le Mans, potwierdziło swój udział w nadchodzącym wyścigu Petit Le Mans w kategorii LMP2. To pierwszy start ekipy za oceanem.

10-godzinny wyścig na torze Road Atlanta obfituje w dużo ciekawych akcji. Rozpoczyna się o godzinie popołudniowej, a samo wydarzenie kończy się w nocy. Właśnie w tym wyścigu pojedzie Inter Europol Competition. Ekipa znana ze startów chociażby w Le Mans, czy w Europejskiej Serii Le Mans, w piątek ogłosiła, że polska ekipa swój debiut w Stanach Zjednoczonych Ameryki będzie miała na tym torze.

Prototypem LMP2 pojadą regularny już kierowca tego zespołu Kuba Śmiechowski, Rob Hodes i Austin McCusker. Polak, który ma za sobą starty w chociażby 24-godzinnym wyścigu Le Mans, oraz zajmuje aktualnie ósme miejsce w sezonie Europejskiej Serii Le Mans. Rob Hodes to kierowca-gentelman, który jest obowiązkowy w tej kategorii. Dodatkowo Amerykanin jest na miejscu 15 w klasyfikacji generalnej LMP3. McCusker to z kolei mistrz serii IMSA Prototype Challenge z 2019 roku.

Co ciekawe, polski zespół nie wystawi w 10-godzinnym wyścigu prototypu Ligiera, a Orecą 07 Gibson, co oznacza, że to także ich debiut w tym samochodzie. Zespół PR1/Mathiasen Motorsports #52, będzie wsparciem logistycznym i technicznym, podróżującej ekipie Inter Europol Competition.

Celem 2-krotnego uczestnika Le Mans 24h jest rozszerzenie działalności i zobaczenie jak wyglądałyby kategorie LMP3, oraz co to może znaczyć dla Inter Europol Competition.

Szef Inter Europol Competition Sascha Fassbender powiedział: „Jesteśmy w pełni świadomi, że w tych trudnych czasach, kiedy podróżowanie jest ograniczone, wyjazd do USA nie powinien mieć większego sensu. Nie możemy jednak zastopować z [powodu] COVID-19, musimy iść do przodu. Nadarzyła się okazja, aby to zrobić, więc to zrobiliśmy”.

Wcześniej zespół Inter Europol Competition testował prototyp Oreca 07, jednakże nigdy go nie wystawiono w oficjalnym wyścigu.

Nie wiadomo też, jakie plany na przyszłość ma polska ekipa w serii IMSA. Mówi się o potencjalnym jednym prototypie w kategorii LMP3.

Źródło: intereuropolcompetition.eu

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze