CORE autosport powraca do IMSA

Po rocznej przerwie CORE autosport powróci do serii IMSA w 2021 roku. Amerykańska ekipa ma startować w starym składzie Colin Braun i Jon Bennett. Ostatni raz zespół startował w Petit Le Mans w 2019 roku.

Ekipa, która 5-krotnie zdobyła tytuły w Prototype Challenge, oraz finiszowała na bardzo wysokim 2 miejscu w klasie prototypów w 2018 roku, potwierdziła w piątek, że powraca do serii IMSA. Duet Braun-Bennett będzie startować w kategorii LMP3.

„Jestem podekscytowany” – stwierdził Bennett. „Jestem podekscytowany za oddanych członków zespołu Core autosport. Cieszę się, że mogę dołączyć ponownie do niesamowitego Colina Brauna za sterami LMP3. Cieszę się, że mogę ponownie dołączyć do wyścigowej rodziny IMSA – jako kierowca”.

Pod koniec kierowca-gentelman dodał: „Jak powiedział Steve McQueen: Wyścig to życie. Wszystko przed lub po jest zaledwie czekaniem”.

Z kolei Colin Braun, wieloletni kierowca ekipy Core autosprot powiedział: „Jestem podekscytowany powrotem do Core i Jona. Core dla mnie jest rodziną i nie mogę się doczekać powrotu do tego zespołu”.

„Wiem, że będę się uśmiechał od ucha do ucha. Myślę, że LMP3 może być konkurencyjny i zarówno Jon, jak i ja jesteśmy gotowi, by walczyć”– dodał 32-latek z Ovalo.

Pierwszy start zespołów LMP3 w mistrzostwach IMSA będzie w styczniu 2021 roku, podczas wyścigu 24-godzinnego na torze Daytona.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze