Corvette Racing wygrywa deszczowy wyścig na Charlotte Roval

Jordan Taylor i Antonio Garcia wygrywają ponownie wyścig w sezonie 2020. Ich nowa Corvette C8.R wygrała już 5-tą imprezę i pewnie zmierzają po tytuł mistrzowski w klasie GT Le Mans. W kategorii GT Daytona wygrała ekipa Turner Motorsport #96.

W tym sezonie ekipa Corvette Racing #3 jest nie do zatrzymania. Pomimo problemów z pogodą na torze Charlotte Motor Speedway i opóźnionego startu wyścigu o jedną godzinę, duet Taylor-Garcia wygrali ponownie wyścig i pewnie zmierzają po tytuł mistrza IMSA w klasie GTLM. Hiszpan, który coraz jest bliżej zdobycia kolejnego tytułu, przeciął linię mety o 1,474 sekundy przed Finem Jesse Krohnem.

Krohn, czyli kierowca czarnego BMW Team RLL #24, wraz z Johnem Edwardsem stanęli na drugim stopniu podium, choć przez jakiś czas samochód M8 GTE prowadził. Trzecie miejsce zajęli Connor de Phillippi i Bruno Spengler w drugim samochodzie BMW. Ponowny nieudany weekend wyścigowy miały oba Porsche, które ponownie zajęły miejsca 5 i 6, oraz miały problemy przez cały weekend wyścigowy.

Charyzmatyczny Taylor i doświadczony Garcia mają aż 261 punktów, i mają aż 24 oczka przewagi nad drugim samochodem Corvette. Za nimi są samochody BMW #25 i #24, które mają odpowiednio 234 oczka i 232 punkty. Piąte i szóste miejsce mają oba samochody Porsche, które jak wiadomo pauzowały z powodu wykrycia koronawirusa u pracowników Porsche podczas wyścigu Le Mans.

W klasie GT Daytona wygrała ekipa Turner Motorsport #96. To świetny weekend dla charakterystycznego BMW M6 GT3, ponieważ od dwóch poprzednich wyścigów zespół ten plasował się poza pierwszą dziesiątką. W sobotę to jednak Bill Auberlen i Robby Foley triumfowali, pomimo iż spadli na samym początku tego wyścigu na pierwszym zakręcie był przedostatni. Mimo to BMW tej ekipy przekroczyło linię mety o 1,497 przed drugim Wright Motorsports #16 oraz sensacyjnie na trzecim miejscu oraz pierwszy raz w tym sezonie dojechałą ekipa Hearth of Racing Team.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Meyer Shank Racing #86 z 202 punktami. Za słynną ekipą znajdują się Wright Motorsports ze 196 oczkami oraz AIM Vasser Sullivan #14, który dojechał na gorszej pozycji niż inni.

Następny wyścig odbędzie się na torze Road Atlanta. Ekipy te będą jeździć w 10-godzinnym wyścigu. Tam dołączą do tych klas (GTLM i GTD), kategorie LMP2 i DPi.