Powtórka po czterech miesiącach – zapowiedź 12h Sebring

Już w nadchodzący weekend będziemy mieli drugą rundę mistrzostw IMSA. Tym razem kawalkada 37 aut pojedzie 12-godzinny wyścig na Sebring International Raceway. Zwycięstwa z listopada z zeszłego roku będzie broniła, po raz ostatni ekipa Mazdy Motorsports.

Choć w zeszłym roku 12h Sebring miało być planowo zorganizowane w marcu, to ze względu na rozszerzającą się pandemię COVID-19, wyścig anulowano i przeniesiono go na połowę listopada. 12-godzinnemu wyścigowi serii IMSA miało towarzyszyć inne ciekawe wydarzenie, 1000 mil Sebring, jednak w zeszłym roku, jak i w tym zrezygnowano z organizacji tego wyścigu.

Położony na Florydzie, tor Sebring International Raceway został otworzony w 1950 roku. Wcześniej, podczas II Wojny Światowej, nitka Sebring służyła, jako baza treningowa dla amerykańskiej armii. Na północny-zachód od toru, znajduje się miasteczko Sebring, mająca ok. 10000 mieszkańców.

Swojego zwycięstwa z zeszłego roku będzie broniła ekipa Mazdy Motorsports, dla której jest to ostatni rok w IMSA. W prototypie #55 pojedzie m.in. Jonathan Bomarito, Harry Tincknell oraz Oliver Jarvis. Poza Mazdą pojawi się 6 innych ekip, chociażby zwycięzcy z 24h Daytona, czyli ekipa Wayne Taylor Racing #10, czy ekipa Ally Racing #48 z byłą gwiazdą NASCAR Jimmim Johnsonem.

Swój debiut w tym wyścigu zaliczy kategoria LMP3. Z innych nowych zgłoszeń, w klasie GT Daytona pojawił się drugi samochód Team Hardpoint EBM. W numerze 88 pojedzie kobieca załoga – Christina Nielsen, Bia Figueiredo oraz Katherine Legge, zaś w #99 na starcie mają stanąć Rob Ferriol, Earl Bamber i Trenton Estap. Poza tym pojawił się prototyp LMP3 ekipy WIN Autosport #83, który wystawia Duqueine D08 VK. W nim pojadą Rodrigo Sales, Matt Bell i Niklas Krutten.

Przewiduje się dobrą pogodę na weekend wyścigowy. W piątek odbędą się kwalifikacje o godzinie 16:10, z kolei wyścig rozpocznie się w sobotę o godzinie 15.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze