Zwycięstwo Corvette Racing w skróconym wyścigu na Lime Rock Park

Jordan Taylor i Antonio Garcia wygrali skrócony wyścig IMSA na torze Lime Rock Park, pokonując o 18 sekund swoich zespołowych kolegów. W klasie GT Daytona wygrali Roman De Angelis i Ross Gunn w Astonie Martinie Vantage ekipy Heart of Racing Team #23. Sam wyścig Northeast Grand Prix był skrócony, przez przechodzącą burzę koło toru Lime Rock Park.

Duet Taylor-Garcia prowadzili całe 100 okrążeń, czyli od momentu startu do czerwonej flagi. Kroku dotrzymywały dwa inne auta GT Le Mans. Nick Tandy i Tommy Milner dojechali za Corvette Racing #3, tracąc 18 sekund do zwycięzcy, a nieco ponad 27 sekund za hiszpańsko-amerykańskim duetem dojechał zespół WeatherTech Racing #79 z Cooperem MacNeilem i Matthieu Jaminet.

W klasie GT Daytona po raz kolejny wygrywa Heart of Racing Team #23. Kanadyjczyk Roman De Angelis i Brytyjczyk Ross Gunn wyprzedzili o ponad 4 sekundy samochody Paul Miller Racing #1 oraz Vasser Sullivan #14. To drugie zwycięstwo w sezonie zespołu Heart of Racing #23.

Na 72 minuty przed końcem wyścigu pojawiła się pierwsza błyskawica w okolicach toru Lime Rock Park. Oznaczało to czerwoną flagę oraz przerwanie wyścigu Northeast GP. Po blisko 50 minutach od zatrzymania wyścigu, podjęto decyzję o zakończeniu wyścigu, a wyniki wzięto z okrążenia 100.

W klasyfikacji sprinterskiej prowadzi Heart of Racing Team #23 z Rossem Gunnem i Romanem De Angelisem, mając łącznie 1384 punkty. Za nimi uplasował się Frankie Montecalvo (1219 punktów) i dwójka Aaron Telitz oraz Jack Hawksworth mając 1206 oczek. Frankie, jak i wspomniany duet Telitz-Hawksworth jeżdżą dla ekip Vasser Sullivan.

Dzięki zwycięstwu, kierowcy Heart of Racing przesunęli się na pierwsze miejsce mając 1606 punktów, nieznacznie wyprzedzając Billa Auberlena i Robbiego Foleya w Turner Motorsports #96. Amerykańska dwójka w żółtym BMW M6 GT3 dojechała do mety na 5 miejscu, dzięki czemu zainkasowali 260 punktów, łącznie dając im 1578 oczek. Trzecie miejsce dzierżą kierowcy Paul Miller Racing #1 z Madisonem Snowem i Bryanem Sellersem, mając 1536 punktów.

W klasie GT Le Mans wciąż niedościgniona jest Corvette’a z numerem 3. Antonio Garcia i Jordan Taylor zgromadzili aż 1852 oczka. Drugi samochód ekipy Corvette Racing #4 ma 1661 punktów.

Następny wyścig odbędzie się na torze Road America w dniach 5-8 sierpnia. Na ten weekend wyścigowy przewidziano m.in. powrót prototypów DPi, LMP2 i LMP3.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league