Tom Blomqvist wraca do IMSA

Były kierowca BMW Team RLL został ogłoszony jako nowy partner Olivera Jarvisa w Meyer Shank Racing #86. Zespół jeździ w kategorii Daytona Prototype international, w zeszłym roku w klasyfikacji generalnej zajęli 5 miejsce, nieznacznie wyprzedzając ekipę JDC-Miller Motorsports #5.

Brytyjczyk w zeszłym sezonie jeździł w Formule E, a także był jednym z członków zespołu JOTA. Choć w zespole NIO 333 zdobył zaledwie 6 punktów, uczestnicząc w 15 wyścigach sezonu, tak w ekipie JOTA, podczas Azjatyckiej Serii Le Mans wygrał 2 wyścigi. Tom Blomqvist jeździł też podczas Mistrzostw Świata w wyścigach długodystansowych, gdzie w klasyfikacji LMP2 zajął drugie miejsce, wraz z Seanem Gelaelem oraz Stoffelem Vandoorne.

27-latek podczas swojej kariery był między innymi, zwycięzcą 24-godzinnego wyścigu na Spa Francorchamps w 2018 roku, w ekipie Walkenhorst Motorsport. Jego partnerami zespołowymi byli wtedy Philipp Eng i Christian Krognes.

Tom Blomqvist wraca po 2-rocznej przerwie. Ostatni sezon w IMSA, 27-letni kierowca z Cambridge zakończył z 258 punktami oraz jednym miejscem na podium. Blomqvist dołącza do innego kierowcy tej samej narodowości. Oliver Jarvis, choć w zeszłym sezonie spisywał się całkiem dobrze, bo zajął 3 miejsce w generalce, to musiał szukać nowego pracodawcę. Stało się tak, ponieważ Mazda Motorsports, wycofała swój program prototypów w serii IMSA.

Prawdopodobnie jako kierowcy w wyścigach długodystansowych w prototypie Acura ARX-5 DPi z numerem 60, pojadą dwaj kierowcy IndyCar Series – Helio Castroneves i Simon Pagenaud.