Tower Motorsport powróci do IMSA w kategorii LMP2

Zwycięzcy zeszłorocznego wyścigu Motul Petit Le Mans oraz zdobywcy trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej w kategorii LMP2, powrócą w ciekawym składzie do serii IMSA. Tower Motorsport wciąż będzie miało wsparcie techniczne od Starworks Motorsports.

Tym razem nie znalazło się miejsce dla Francuza, Gabriela Aubrego w ekipie Tower Motorsport #8. Zamiast niego, w całym sezonie IMSA pojedzie Szwajcar, Louis Deltraz. Były partner Roberta Kubicy z WRT Team, z zeszłego roku, będzie jeździł w parze z kierowcą kategorii brązowej, Johnem Farano.

Innym kierowcą jadącym w 24h Daytona, który jeździł z Robertem Kubicą w zeszłym roku jest Ferdinand Habsburg. Austriak ma tak, jak rok temu pojechać w 24-godzinnym klasyku na Daytona International Speedway.

Były kierowca DTM i zwycięzca 24h Le Mans z zeszłego roku pojawił się na torze Daytona, właśnie ze wspomnianym Robertem Kubicą. Obaj mieli pojechać w ekipie High Class Racing, jednak wczesny defekt auta, sprawił, że ani Polak, ani Austriak, nie pojawili się podczas rywalizacji 24-godzinnej.

Poza Farano, Deltrazem oraz Habsburgiem, w wyścigach długodystansowych ma pojawić się Rui Andrade – kierowca z Angoli. 22-latek będzie debiutować na torach Ameryki Północnej.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze