José María López pojedzie w 12h Sebring

Dwukrotny Długodystansowy Mistrz Świata José María López pozostanie w zespole Action Express Racing na drugi wyścig tegorocznej serii IMSA. Argentyńczyk zastąpi Jimmiego Johnsona.

Siedmiokrotny mistrz serii NASCAR nie pojawi się na torze Sebring International Raceway, ponieważ nakładać to się będzie z wyścigiem serii IndyCar na Texas Motor Speedway.

Wybór 38-letniego mistrza WEC oraz WTCC była sprawą oczywistą. López startował w 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona International Speedway, właśnie w zespole Action Express Racing #48.

Dodatkowo, w ten sam weekend, na torze pojadą zawodnicy, wspomnianej już wcześniej, serii WEC. Będą oni startować w ramach weekendu do wyścigu 1000 mil Sebring.

López startował już na tym torze, podczas rundy WEC. W 2019 roku, kierowca z Argentyny zajął 2. miejsce w klasie LMP1, przegrywając z drugim samochodem Toyoty Gazoo Racing.

Poza Johnsonem, na torze w Sebring nie wystąpią Kirk Kirkwood i Hélio Castroneves. Póki co, nie wiadomo, kto zastąpi Amerykanina w Vasser Sullivan Racing #14 oraz Brazylijczyka w Meyer Shank Racing #60.

Źródło: sportscar365.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze