Bourdais z pierwszego pola do 12h Sebring

4-krotny mistrz wyścigów IndyCar Sébastien Bourdais wystartuje z pole position do wyścigu 12 godzin Sebring. Zawodnik Chip Ganassi Racing #01 uzyskał wynik 1:45,166.

Francuz może powalczyć o drugie z rzędu zwycięstwo na wymagającym torze Sebring. Kierowca w zeszłym roku sensacyjnie wygrał w zespole JDC-Miller Motorsports #5 i w tym sezonie może powtórzyć tę sztukę z ekipą Chip Ganassi Racing. 43-letni zawodnik, urodzony w Le Mans, był szybszy od kierowcy Action Express Racing #31, Pipo Deraniego. Brazylijczyk stracił zaledwie 0,026 sekundy do pierwszego pola. W drugim rzędzie ustawią się zawodnicy Wayne Taylor Racing i drugi samochód Chipa Ganassiego. Trzeci rząd dla zespołu Action Express Racing #48 i dla zwycięzcy 24h Daytona, Meyer Shank Racing #60.

Z kolei źle zaprezentował się zespół JDC-Miller Motorsports, którzy bronią zeszłorocznego triumfu. Tristan Vautier miał przygodę na zakręcie nr 1 i wypadł on z toru, uszkadzając delikatnie przód. To sprawiło, że zawodnik Cadillaca z numerem 5, ukończył ostatni w swojej klasie.

Z dobrej strony zaprezentował się Ben Keating, który w zespole PR1/Mathiasen Motorsports #52, uzyskał pierwszy czas w klasie LMP2. Mało tego, amerykański kierowca uzyskał czas 1:49,954, co jest jedynym wynikiem poniżej 1:50 w kategorii LMP2. Za Benem Keatingiem, uplasowali się Henrik Hedman z DragonSpeed #81, zaś w drugiej linii pojadą Dwight Merriman z Era Motorsports #18 i Fries Van Eerd z Racing Team Nederlands #29. Co prawda trzeci był Steven Thomas z drugiego prototypu PR1/Mathiasen Motorsports #11, ale samochód nie przeszedł badań technicznych i zespół z numerem 11 przesunięty został na samo koniec stawki.

Dobrą walkę zobaczyliśmy w klasie LMP3, pomiędzy Gar Robinsonem z Riley Motorsports #74, a Jarettem Andrettim z Andretti Autosport #36. Ostatecznie z tego pojedynku, zwycięsko wyszedł ten pierwszy, wyprzedzając o zaledwie 0,035 sekundy, syna Johna Andrettiego.

W klasie GTD i GTD Pro mieliśmy pojedynek marki Ferrari oraz Lamborghini. Ostatecznie z pierwszego miejsca pojedzie Risi Competizione z Danielem Serrą na czele. Brazylijski kierowca, był szybszy od Mirko Bortolottiego o 0,017 sekundy. W klasie GTD najlepszy był Zacharie Robichon z Wright Motorsports #16, który o 0,339 sekundy był wolniejszy od Daniela Serra z Risi Competizione. Obok Kanadyjczyka stanie Robbie Foley z Turner Motorsports #96, sprawiając, że to jest najlepszy wynik w kwalifikacjach nowego BMW M4 GT3.

Wyścig odbędzie się w sobotę, o godzinie 16.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze