Nowy rekord toru w klasie DPi i pierwsze pole dla Meyer Shank Racing

Tom Blomqvist okazał się dziś bezkonkurencyjny w kwalifikacjach do jutrzejszego wyścigu 6 godzin Watkins Glen. Brytyjczyk, zasiadający za sterami ekipy Meyer Shank Racing #60 uzyskał czas 1:29,580, pokonując o 0,164 sekundy, Filipe Albuquerque, kierowcę Wayne Taylor Racing #10. Portugalczyk swoje najlepsze okrążenia odnotował na samym początku swoich kwalifikacji, zaś dopiero parę minut później, Tom Blomqvist pokonał zawodnika WTR #10.

Dodatkowo, Tom Blomqvist z czasem 1:29,580 ustanowił nowy rekord toru w klasie DPi, który od trzech lat należał do Olivera Jarvisa z Mazda Motorsports.

Najlepszy z Cadillaców okazał się zespół Chip Ganassi Racing #01. Prowadzony przez francuza, Sebastiena Bourdais’a maszyna nie pokonała jednak bariery 1:30,0. Obok ekipy Chip Ganassi Racing #01, stanie kolega zespołowy, Earl Bamber. Za kierowcami Chip Ganassi Racing pojadą zawodnicy Action Express Racing #31 i JDC-Miller Motorsports #5.

Ben Keating wygrał kwalifikacje w klasie LMP2. Zawodnik PR1/Mathiasen Motorsports #52 wyprzedził o zaledwie 0,001 sekundy Stevena Thomasa, drugiego kierowcę tej ekipy.

Skrócone kwalifikacje były w kategorii LMP3. To było wynikiem błędu Jaretta Andrettiego, który wypadł na ostatnim zakręcie i kierowca Andretti Autosports #36 uszkodził tylne zawieszenie swojego prototypu. To sprawiło, że kwalifikacje LMP3 trwały 10 minut. Najszybszym kierowcą był Hiszpan, Nico Varrone. Zawodnik FastMD Racing #40 uzyskał czas 1:40,028 i wyprzedził o ponad 0,5 sekundy, drugiego Josha Sarchenta z MLT Motorsports #58.

W kategorii GTD Pro najszybszym kierowcą okazał się Connor De Phillippi z BMW Team RLL #25. Był on o ok. 0,040 sekundy szybszy od Rossa Gunna z Heart of Racing #23. Tuż za nimi znalazł się Brytyjczyk Stevan McAleer, który był najlepszy w klasie GTD.

6-godzinne zawody na Watkins Glen odbędą się w niedzielę o godzinie 16:40.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze