Alpine przedstawia skład na sezon 2021 WEC

Francuski zespół Signature przystąpi w sezonie 2021 do czołowej klasy hipersamochodów w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, funkcjonując jako fabryczny program marki Alpine. Nie mając obowiązku zaangażowania nieprofesjonalnego kierowcy, ekipa zdecydowała się na doświadczony skład.

Najbardziej utytułowanym kierowcą z całej trójki jest Nicolas Lapierre. 36-latek jest dwukrotnym mistrzem WEC i jako jedyny ma doświadczenie w klasie LMP1. Francuz ma za sobą aż 13 występów w wyścigu 24h Le Mans, z czego cztery zakończone były zwycięstwem. Trzy triumfy przyszły wraz z zespołem Signature w latach 2016, 2018 i 2019 w klasie LMP2.

W dwóch ostatnich towarzyszył mu Brazylijczyk André Negrão, który wszystkie swoje starty w WEC zaliczył wraz z ekipą Signature i wspólnie z Lapierrem wywalczył tytuł mistrzowski w sezonie 2018/2019. Nowym nabytkiem jest z kolei 26-letni. Matthieu Vaxivière. Choć Francuz ma za sobą już trzy sezony w WEC, nie wygrał ani jednego wyścigu. Ma natomiast w swoim portfolio dwa finisze na podium w 24h Le Mans.

„Dzisiaj przedstawiliśmy nowy skład kierowców, który sprosta wyzwaniu, jakie Alpine podejmuje w klasie hipersamochodów” – powiedział menedżer zespołu Philippe Sinault. „Wybraliśmy kierowców, którzy uzupełniają się pod względem doświadczenia, a których osobowość zapewni współpracę w każdej sytuacji. O ile Nicolas i André znają się i pokazali, że potrafią razem pracować dla dobra zespołu, wybór Matthieu Vaxivière był oczywisty, ze względu na to jak jego charakter oraz szybkość są poważane w padoku. Trójka naszych kierowców jest zmotywowana jak nigdy, aby pomóc Alpine zaimponować już od pierwszych okrążeni modelu A480 w WEC”.

Zespół Signature wystawi w WEC jeden prototyp LMP1 Rebellion R13, który został wcielony do klasy hipersamochodów pod nazwą Alpine A480. Załoga #36 pokona pierwsze kilometry podczas prologu WEC w Portimão w dniach 30-31 marca, a wyścigowy debiut zaliczy 4 kwietnia na tym samym torze.

Źródło: 24h-lemans.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league