Ogier gotowy do testów WEC w Bahrajnie

Siedmiokrotny rajdowy mistrz świata Sébastien Ogier odbył dwudniową sesję w symulatorze zespołu TOYOTA GAZOO Racing i jest gotowy na pierwszy test samochodem hypercar GR010 HYBRID w Bahrajnie.

Ogier weźmie udział w corocznym teście debiutantów FIA World Endurance Championship (WEC) na torze Sakhir w Bahrajnie, który odbędzie się 7 listopada, dzień po ostatnim wyścigu sezonu 2021. Aby dobrze przygotować się do testu Francuz odwiedził siedzibę zespołu TOYOTA GAZOO Racing WEC w Kolonii w Niemczech, gdzie wykonał przymiarkę fotela, a także odbył sesję w symulatorze.


„Cieszę się, że po raz pierwszy pojadę hypercarem GR010 HYBRID na torze w oficjalnym teście dla nowicjuszy WEC w Bahrajnie” – powiedział Ogier. „Sesja w symulatorze przebiegła pomyślnie, miło było pracować z zespołem i po raz pierwszy odkryć GR010 HYBRID. Już za pierwszym razem czułem, że hypercar bardzo różni się od TS050 HYBRID, którym jeździłem na symulatorze w zeszłym roku. Jak wszyscy wiedzą, moim marzeniem jest ściganie się w przyszłości w wyścigach długodystansowych, a test w Bahrajnie jest ważny do nauki samochodu, a także sprawdzenia własnego poziomu [osiągów]. To dla mnie duże wyzwanie i ciężko pracuję, aby być gotowym na Bahrajn, naprawdę nie mogę się tego doczekać”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Toyota Gazoo Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league