Rast i Frijns w jednym zespole WEC

Po wielu latach rywalizacji na torach DTM i Formuły E, René Rast i Robin Frijns połączą siły w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC. Niemiec dołączy do Holendra w mistrzowskiej ekipie Team WRT w klasie LMP2.

Frijns wywalczył z belgijskim zespołem tytuł mistrzowski, wygrywając trzy ostatnie wyścigi sezonu 2021 WEC – w tym 24 godziny Le Mans. Holender jako jedyny utrzymał swoje miejsce w załodze #31 i będzie mieć dwóch nowych zespołowych kolegów – Seana Gelaela i Rasta.

Dla trzykrotnego mistrza DTM nie będzie to pierwsze doświadczenie z Team WRT, z którym wygrał wyścig 24h Spa-Francorchamps w 2014 roku. Choć Niemiec nie przejechał w pełni żadnego sezonu WEC, ma spore doświadczenie w wyścigach prototypów, w tym dwa występy dla fabrycznego zespołu Audi w klasie LMP1. W miniony weekend Rast zajął piąte miejsce w wyścigu 24h Daytona.

„Bardzo się cieszę, że będę w WEC z mistrzowskim zespołem” – powiedział Rast. „Oczywiście znam dobrze Team WRT i wiem, jacy są dobrzy. Nie mogę doczekać się ponownej współpracy z zespołem, a moi koledzy Sean i Robin to dwaj wyśmienici i szybcy kierowcy. Mamy nadzieję, że osiągniemy razem wspaniałe sukcesy i powtórzymy to, co zespół osiągnął w zeszłym roku”.

Frijns dodał: „Nie mogę doczekać się sezonu 2022 wspólnie z Team WRT. Odnieśliśmy ogromny sukces, wygrywając tytuł LMP2 w WEC i celem jest to powtórzyć. Team WRT stał się moją wyścigową rodziną i nie mogę doczekać się pierwszego startu. Chciałbym podziękować Envision Racing, że pozwolili mi bronić tytułu w WEC”.

Jednym ze zmienników Frijnsa w poprzednim sezonie był Ferdinand Habsburg. Austriak przeniesie się na nowy sezon do drugiego prototypu Team WRT z numerem 41, wystawianego we współpracy z REALTEAM. Jego partnerami będą aktualny mistrz Pro-Am ELMS Rui Andrae oraz były kierowca Formuły E Norman Nato.

Źródło: w-racingteam.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze