Lamborghini wystartuje w Le Mans w 2024 roku

Włoska marka Lamborghini ogłosiła rozpoczęcie prac nad swoim prototypem LMDh, z zamiarem wystartowania w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC – w tym podczas wyścigu 24h Le Mans – oraz w IMSA od sezonu 2024.

„Wejście do najwyższej kategorii wyścigów długodystansowych to istotny kamień milowy dla naszej firmy” – powiedział prezes i dyrektor generalny Lamborghini Stephan Winkelmann. „Będziemy się mierzyć z najlepszymi w najbardziej wymagających warunkach. Zapewni to jeszcze większą widoczność naszemu programowi wyścigowemu, a także pozwoli testować technologie przyszłości – nasze prototypy LMDh staną się naszymi najbardziej zaawansowanymi laboratoriami na czterech kołach”.

Lamborghini po raz ostatni rywalizowało w wyścigu 24h Le Mans w 2010 roku – ostatnim, w którym dopuszczone były samochody kategorii GT1. Od tamtej pory program włoskiej marki opierał się wyłącznie na własnych samochodach Super Trofeo oraz kategorii GT3, gdzie Lamborghini odniosło niemałe sukcesy – m.in. odnosząc trzy zwycięstwa z rzędu w 24h Daytona. Budowa prototypu wyścigowego nie wpłynie na działalność programu GT.

Lamborghini nie poinformowało, na jakim podwoziu oprze swój prototyp LMDh, lecz nieoficjalnie mówi się o konstrukcji Ligiera. Silnik spalinowy ma być zmodyfikowaną wersją jednostki seryjnej Lamborghini i będzie zespolony ze standardowym modułem hybrydowym – zbiegnie się to w czasie z hybrydyzacją całej oferty samochodów Lamborghini, która ma nastąpić do 2024 roku.

Źródło: lamborghini.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze